• Pielgrzymka do Częstochowy

• 06.10.2017 15:37
        • W dniu 4 października  odbyła się XVII Ogólnopolska Pielgrzymka Rodziny Szkół im. Jana Pawła II na Jasną Górę pod hasłem „Idźmy naprzód z nadzieją”. Kilkanaście tysięcy uczniów szkół imienia Jana Pawła II, a także ich nauczyciele  modliło się   dziękując za 300-lecie koronacji wizerunku Matki Bożej Częstochowskiej, 140 lat objawień w Gietrzwałdzie i 100-lecie objawień fatimskich.
        • Mszy św. o godz. 11.00 pod Uroczystej jasnogórskim szczytem przewodniczył i homilię wygłosił biskup radomski Henryk Tomasik, krajowy duszpasterz Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Podczas homilii bp Tomasik powiedział”: "Dzisiaj na Jasnej Górze chcemy przypomnieć, że nasz patron - św. Jan Paweł II mówił: cały Twój, Maryjo. Od naszego patrona chcemy uczyć się takiej postawy wobec Pana Boga i Matki Najświętszej". Po eucharystii odczytano Akt Zawierzenia Matce Bożej oraz list uczestników spotkania do Ojca św. Franciszka, a także poświęcono pamiątkowe różańce. Z naszej szkoły  w pielgrzymce wzięło udział 20 uczniów  oraz trzech opiekunów Po zakończeniu głównych uroczystości udaliśmy się na osobiste spotkanie i modlitwę do Kaplicy Cudownego Obrazu.  Następnie z  przewodnikiem siostrą Wiesławą   zwiedziliśmy Muzeum 600-lecia Jasnej Góry, Arsenał, Salę Rycerska, Bazylikę Matki Bożej i Skarbiec Jasnogórski. Pełni głębokich przeżyć wróciliśmy do domu.