• 12 BIEG NADZIEI PRZESZEDŁ DO HISTORII

• 21.05.2017 19:36
        • Po raz dwunasty stanęli na wysokości zadania... Uczniowie szkół podstawowych i gimnazjaliści z Zamościa oraz młodzież z placówek papieskich z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej jak zawsze z uśmiechem na twarzy stawili  się na starcie Międzyszkolnej Imprezy Sportowej Bieg Nadziei.
        • Zgodnie z wieloletnią tradycją 3-osobowe drużyny mieszane wyruszyły na papieski szlak. Pojawiły się chwile słabości, ale solidarna  praca poszczególnych reprezentacji doprowadziła każdy zespół szczęśliwie i bezpiecznie do mety. Kierując się mapą zawodnicy pokonali prawie 2-kilometrowy odcinek pełen niespodzianek. Na trasie czekał na zawodników zestaw pytań z zakresu życia i pontyfikatu Jana Pawła II. Polski Święty towarzyszył młodym podczas sportowych zmagań, a słońce, które uśmiechało się z nieba, było znakiem jego ciągłej obecności. Pogodna aura napełniła wszystkich uczestników radością, a  dobry humor dopisywał do samego końca imprezy.

Puste żołądki napełniły się szybko przysmakami ze szkolnej stołówki, gdzie królowały tradycyjne pierogi z serem. W oczekiwaniu na wyniki i podsumowanie biegu, sportowcy mogli obejrzeć występy akrobatyczne i taneczne, przygotowane przez uczniów Zespołu Szkół nr 3 pod kierunkiem pani Marzeny Gąski i pani Agnieszki Mazurek.

Każdy zespół zabrał ze sobą cudowne wspomnienia, dyplomy i drobne upominki, a zwycięskie drużyny otrzymały z rąk pani dyrektor pamiątkowe puchary.

Klasyfikacja generalna – Szkoły Podstawowe:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 7 im. Adama Mickiewicza z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu

II miejsce –Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni

III miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Antoniówce

IV miejsce – Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach

V miejsce –Publiczna Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Honiatyczach

VI miejsce – Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Majdanie Nepryskim

VII miejsce – Szkoła Podstawowa nr 3 im. E. Orzeszkowej w Zamościu

VIII miejsce –Katolicka Szkoła Podstawowa im. Św. Ojca Pio w Zamościu

Klasyfikacja generalna –Gimnazja:

I miejsce – Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni

II miejsce – Gimnazjum nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu

III miejsce – Gimnazjum nr 1 im. Adama Mickiewicza w Zamościu

IV miejsce – Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu

V miejsce –Gminne Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach

VI miejsce –Gimnazjum im. Jana Pawła II w Trzeszczanach

VII miejsce –Katolickie Gimnazjum im. Św. Ojca Pio w Zamościu

VIII miejsce –Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Zamościu

IX miejsce – Gimnazjum im. Jana Pawła II w Lubaczowie

X miejsce – Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Honiatyczach

Impreza odbyła się 18 maja, w 97 rocznicę urodzin Wielkiego Polaka, na obiektach sportowych Zespołu Szkół nr 3, oraz na zielonych bulwarach nad rzeką Łabuńką. Nad jej sprawnym przebiegiem czuwali nauczyciele wychowania fizycznego we współpracy z dyrekcją szkoły oraz opieką medyczną.

Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy za udział w zawodach i wspaniałą sportową postawę, a zwycięzcom gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów w 13 edycji biegu -już za rok.

Finansowo organizację XII Biegu Nadziei wsparli: AD REM Beata i Dariusz Jureccy.

Tekst: Marzena Gąska, Foto Krzysztof Gęborys