• Drodzy nauczyciele! Wszystkiego najlepszego z okazji Waszego święta

• 15.10.2016 09:31
        • 14 października 2016r. odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Przewodniczące Samorządu Uczniowskiego przywitały Panie dyrektor, nauczycieli, pracowników administracji i obsługi, rodziców, zaproszonych gości. Akademia została przygotowana przez Panią Lucynę Zabłocką i Beatę Staszewską. Oprawę muzyczną stworzyły zespoły Triola – opiekun Pani Joanna Nowak, zespół Wiolinki – opiekun Pani Anna Sawka oraz grupa muzyczna z gimnazjum pod opieką Pana Krzysztofa Krajewskiego. Piękne dekoracje przygotowała Pani Krystyna Kopciowska. Wykonawcami przedstawienia byli uczniowie szkoły podstawowej kl. 1 - 3 i kl. 4 a i kl. 6 b oraz gimnazjum. Młodzi artyści nawiązali do historii powstania Komisji Edukacji Narodowej - przedstawili krótki rys historyczny dzisiejszego święta. W dalszej części artystycznej uczniowie zaprezentowali teksty poetyckie, scenkę humorystyczną, piosenki i taniec. W ten sposób wyrazili swoją wdzięczność za codzienny trud pracy nauczyciela, jego poświęcenie i  troskę o dobro wychowanków.
          Następnie  głos zabrała Pani dyrektor Teresa Sołowiej, która mówiła o trudnej, ale jakże pięknej pracy nauczyciela. Podziękowała za dotychczasowe zaangażowanie oraz życzyła wielu sukcesów w życiu zawodowym i osobistym. Wyróżniła nauczycieli, którzy otrzymali odznaczenia i zostali nagrodzeni.
          Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Monika Zawisza zwracając się do nauczycieli przekazała najlepsze życzenia, a na ręce Pani dyrektor dla wszystkich pracowników szkoły złożyła bukiet kwiatów.
          Uroczystość przebiegała w miłej i radosnej atmosferze. Opracowały: Lucyna Zabłocka, Beata Staszewska