• W strugach deszczu złożyli hołd Polskiemu Papieżowi

• 24.05.2016 12:27
        • Niebo płakało, a oni wytrwale biegli do wyznaczonego celu...Przyjechali z odleglych stron, by upamiętnić 96 rocznicę urodzin Karola Wojtyły. Spisali się na medal, a na ich twarzach malował się uśmiech i słońce, pomimo, że niebo zakryły ciemne, burzowe chmury. Dopisywał humor i nie zabrakło dobrej zabawy, a sportowa rywalizacja nie przesłoniła nadrzędnej idei biegu-wciąż żywych i ponadczasowych wartości, przekazanych nam przez Polskiego Papieża. Na starcie XI Międzyszkonej Imprezy Sportowej <Bieg Nadziei> stanęli uczniowie z dwudziestu szkół z terenu miasta Zamość i szkół papieskich z Diecezji Zamojsko-Lubaczowskiej. A oto bohaterowie dnia:

• Szkoły Podstawowe

7. Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Honiatyczach

8. Gimnazjum nr 7 z Oddz. Integracyjnymi im. Polskich Noblistów w Zamościu

9. Gimnazjum nr 5 im. Sybiraków w Zamościu

Trzyosobowe drużyny mieszane zmierzyły się z niełatwą 2-kilometrową trasą i odpowiadały na pytania związane z życiem i pontyfikatem Papieża Jana Pawła II. Ich wiedzę na poszczególnych punktach kontrolnych weryfikowała komisja sędziowska, powołana spośród nauczycieli Zespołu Szkół nr 3 i przybyłych gości. Zawodnicy wykazali się nie tylko świetną kondycją fizyczną, ale również ogromną wiedzą i znajomością poruszanych zagadnień z zakresu pontyfikatu i działalności Papieża Polaka. Błyskotliwe odpowiedzi nie pozostawiły cienia wątpliwości, że osoba Świętego jest bliska młodemu człowiekowi i wciąż żywa jest pamięć o Wielkim Rodaku. Zmienne warunki atmosferyczne nie zniechęciły zawodników, a pojawiające się czasami promienie słońca upewniły nas w przekonaniu, że Polski Święty uśmiecha się do nas z góry.

W kategorii szkół podstawowych szczęśliwym zwycięzcą okazała się Szkoła Podstawowa nr 9 im. Tadeusza Kościuszki w Zamościu. Tuż za nią uplasowała się Szkoła Podstawowa nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi w Zamościu, a na trzecim miejscu znalazła się Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II w Dereźni.

Wśród gimnazjalistów najlepsi okazali się gospodarze-uczniowie z Gimnazjum nr 3 im. Papieża Jana Pawła II w Zamościu. Drugie miejsce zajęło Gimnazjum nr 4 im. Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Zamościu,a trzecia lokata przypadła w udziale Gminnemu Gimnazjum im. Papieża Jana Pawła II w Moniatyczach.

Uroczystego otwarcia imprezy dokonał Prezydent Miasta Zamość Pan Andrzej Wnuk, który, podobnie, jak w latach ubiegłych, objął przedsięwzięcie swym honorowym patronatem.

Nad sprawnym przebiegiem Biegu Nadziei czuwały służby porządkowe i medyczne, a puchary i upominki zawdzięczamy życzliwym sponsorom, którzy wsparli naszą inicjatywę.

Dzielni i niestrudzeni biegacze mogli zregenerować swe siły i posilić się w szkolnej stołówce, w której czekały na nich smaczne pierogi.

Zwycięzcy, oprócz wspaniałych wrażeń zabrali ze sobą przepiękne puchary, a wszycy uczestnicy otrzymali upominki książkowe i drobne gadżety.

Odważnym zawodnikom gorąco dziękujemy i życzymy, by powrócili do nas już za rok, bogatsi o nowe doświadczenia i jak zawsze uśmiechnięci. Tekst Marzena Gąska