• „Nasze jutro w naszych rękach”

• 07.07.2015 14:38
          Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

Zbliżamy się do końca realizacji projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej „Nasze jutro w naszych rękach”. Jego uczestnikami było 244 uczniów naszego gimnazjum. W ramach projektu odbyło się 16 rodzajów zajęć. W klasach trzecich przeprowadzono 1728 godzin lekcyjnych języka angielskiego i matematyki, w klasach pierwszych i drugich po 1080 godzin zaj. wyrównawczych z j. angielskiego, matematyki, fizyki, chemii, geografii, zajęć rozwijających z j. angielskiego, matematyki, chemii i informatyki oraz zajęć rozwijających zainteresowania dziennikarskie, ekologiczne, fotograficzne i przedsiębiorczością. Przeprowadzono 36 godzin warsztatów terapii pedagogicznej oraz 72 godziny konsultacji psychologicznych. Dzięki otrzymanemu dofinansowaniu zakupiono dla szkoły 3 tablice interaktywne, 3 projektory, 4 laptopy, 2 niszczarki, 3 drukarki, 2 wysokiej klasy aparaty fotograficzne i 8 dyktafonów. Wyposażono pracownie przedmiotowe w bardzo wiele środków dydaktycznych (plansze, modele, przyrządy geometryczne itp.). Zakupiono słowniki j. angielskiego, podręczniki i ćwiczenia, płyty z filmami edukacyjnymi, oprogramowania, materiały papiernicze. Wszystkie te pomoce naukowe pozostaną po zakończeniu realizacji projektu w naszej szkole, w dużym stopniu wzbogacając jej bazę dydaktyczną i czyniąc nauczanie w naszym gimnazjum bardziej nowoczesnym i skutecznym. W ramach zajęć fotograficznych zorganizowano dwie wystawy, a uczestnicy zajęć dziennikarskich wydali dwie (a w druku jest trzecia) gazetki szkolne. Prowadzone w ramach projektu „Nasze jutro w naszych rękach” zajęcia będą kontynuowane w następnych latach, co sprawi, że oferta edukacyjna Gimnazjum nr 3 będzie jeszcze bardziej atrakcyjna.