• OD HISTORII DO SZTUKI – Z WIZYTĄ W WARSZAWIE…

• 07.07.2015 10:40
        • 18 marca 2015 roku uczniowie Gimnazjum  nr 3 pod opieką p. E Malickiej,  p. B. Staszewskiej, p. M. Gromek i p. A. Mazurek  wyjechali  na wycieczkę do Warszawy.  Bolesną historię stolicy poznali w Muzeum Powstania Warszawskiego. W tym miejscu mogli  wyobrazić sobie ogrom cierpienia mieszkańców Warszawy i odczuć grozę wojny. Każdy zakamarek muzeum „opowiadał” historię życia ludzi w czasie okupacji i powstania warszawskiego. Była to naprawdę ciekawa i wzruszająca lekcja historii. Następnie uczniowie obejrzeli w Teatrze Współczesnym  sztukę Wiliama Szekspira  pt. ”Hamlet”  w reżyserii M. Englerta. Młodzież zobaczyła na deskach teatru znanych z filmów i seriali artystów , którzy wcielili się w bohaterów szekspirowskich. Wszyscy byli pod wrażeniem kunsztu aktorskiego Borysa Szyca (w roli Hamleta), Andrzeja Zielińskiego (Klaudiusz), Katarzyny Dąbrowskiej (Gertruda) czy artystów starszego pokolenia Krzysztofa Kowalewskiego oraz  Janusza Michałowskiego. Po spektaklu uczniowie spotkali się z odtwórcą tytułowej roli – Borysem Szycem. Młodzi ludzie dowiedzieli się o trudnej pracy aktora, zrobili pamiątkowe zdjęcia oraz otrzymali autografy.  Do Zamościa wrócili o 3.00 nad ranem - zmęczeni, ale zadowoleni, pełni wrażeń i bogatsi o nowe doświadczenia.