• Wydarzenia 2023/2024

• KANADYJSKI TYDZIEŃ w TRÓJCE

• 18.06.2024 21:30
        • Tegorocznym tematem przewodnim Tygodnia Języków Obcych była piękna choć odległa Kanada. Celem było bliższe poznanie tego pięknego kraju oraz ukazanie jej różnorodności językowo-kulturowej. Odbyło się mnóstwo atrakcji oraz działań zarówno dla miłośników języka angielskiego i francuskiego.
        • W przestrzeni szkolnej znalazły się informacje o Kanadzie wraz QR kodami z odniesieniami do filmów i zagadek umożliwiające samodzielne poszerzanie wiedzy przez uczniów a uczniowie klas  6, 7 i 8 wykonali gazetki tematyczne na łączniku szkolnym.

Tydzień rozpoczął się od lekcji koleżeńskich, do których uczniowie klas starszych przygotowali ciekawe prezentacje o kulturze i tradycjach Kanady, następnie przedstawili swoim młodszym koleżankom i  kolegom z klas 1-3.

W kolejnych dniach było wiele możliwości, aby sprawdzić swoją wiedzę. Została przeprowadzona olimpiada językowa klas 1-3. Towarzyszyło jej sporo emocji… ale uśmiech na twarzy miał każdy uczestnik. Szóstoklasiści poznali ciekawostki o Kanadzie i rozwiązywali quizy Canada Trivia. A reprezentacje klas zmierzyły się w turnieju wiedzy o Kanadzie. Zwycięzcami  zostali:

klasy 4 - I miejsce 4c

klasy 5 - I miejsce 5a

klasy 6 - I miejsce 6c

klasy 7 - I miejsce 7c

Była również okazja zaprezentować swoje talenty muzyczne i taneczne w II edycji „Twój fejs brzmi znajomo". W jury zasiadały same gwiazdy polskiej sceny muzycznejJ a reprezentacje klas rywalizowały o złote, srebrne i brązowe maski!

A na deser coś pysznego. Uczniowie przygotowali smakołyki oraz kawiarenkę, w której można było spróbować naleśników z syropem klonowym, tarty maślane i owocowe, gofry oraz tradycyjne wypieki francuskie m.in. des croissants et des pains au chocolat. Towarzyszyła degustacji piękna muzyka francuska w wykonaniu Céline Dion i Garou.  Był też okazja do konwersacji w języku francuskim i angielskim.

Dziękujemy wszystkim zaangażowanym w ten projekt za wspaniały tydzień i zapraszamy na fotorelację.

Do zobaczenia za rok!