• Wydarzenia 2023/2024

• SPORTOWA RYWALIZACJA SZEŚCIOLATKÓW W TRÓJCE

• 22.03.2024 09:00
        • W dniu 20.03.2024 roku w Szkole Podstawowej nr 3 w Zamościu odbyła się trzynasta edycja Turnieju Sportowo-Rekreacyjnego dla dzieci sześcioletnich z przedszkoli nr 8, 9, 13, oraz prywatnego przedszkola „Słoneczko”. Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu Pani Maria Mołdoch. Zgromadzona publiczność mogła podziwiać występ zespołu wokalno – tanecznego „Wiolinki „ z „Trójki” pod kierunkiem Pani Anny Sawki Iwanickiej. Po części artystycznej rozpoczęła się rywalizacja pomiędzy przedszkolami. Dzieci startowały w konkurencjach takich jak: wyścig przez płotki, toczenie piłki, wyścig z przeplataniem przez szarfę, układanie puzzli, rzut do celu. Dodatkowe zadanie przeznaczone było dla pań, które opiekowały się bezpośrednio swoimi drużynami. Do sportowej rywalizacji pomiędzy startującymi przedszkolami zagrzewały dzieci, które przybyły na turniej ze swoimi zespołami. Puchar Turnieju „Sześciolatka” zdobyło Przedszkole nr 9, które otrzymało najwyższą liczbę punktów. Na II miejscu uplasowało się  Przedszkole nr 8., III miejsce zajęło Przedszkole nr 13, a na IV miejscu zakończyło rywalizację Prywatne Przedszkole „Słoneczko”. Uroczystego zamknięcia i podsumowania turnieju dokonała Pani Maria Mołdoch, Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu. Wszystkie zespoły otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy. Uczestnicy zawodów i wspaniali kibice otrzymali od organizatorów słodkie prezenty w postaci drożdżówek, ufundowanych przez sponsorów imprezy.

Turniej zorganizowali nauczyciele Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu: Pani Anna Sawka - Iwanicka /przygotowanie zespołu wokalno – tanecznego „Wiolinki”, Pani Agnieszka Mazurek /sędzia główny turnieju/, Pan Michał Gromadzki /opracowanie dyplomów, sędziowanie/, Pan Dariusz Pałkowski /scenariusz oraz prowadzenie imprezy/.

Sponsorzy Turnieju:
          Przedsiębiorstwo Wielobranżowe „ FORMATEX „ S.C. w Zamościu.
          M3 Sport – sklep Sportowy