• Wydarzenia 2022/2023

• VII edycja programu edukacyjnego dla szkół podstawowych

• 30.05.2023 14:57
        • Klasa 6c w ramach zajęć  LPZK w bieżącym roku szkolnym uczestniczyła  w VII edycji programu edukacyjnego dla szkół podstawowych , którego organizatorem jest fundacja PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza BYĆ JAK IGNACY „ZOSTAŃ AMBASADOREM NAUKI”. Uczniowie uczestniczyli w 8 etapach , a każdy z nich był poświęcony innemu zagadnieniu – np. CZĄSTKI ELEMENTARNE I CHEMIA W ŻYCIU CODZIENNYM, ASTRONOMIA I UKŁAD SŁONECZNY, KRYPTOLOGIA, SZYFRY I MATEMATYKA W ŻYCIU.
        • Program został objęty patronatem honorowym Ministra Edukacji i Nauk oraz patronatem medialnym Polskiego Radia. Celem programu jest promowanie zdobywania wiedzy wśród uczniów poprzez doświadczanie oraz popularyzowanie różnych dziedzin nauki i osiągnięć wielkich polskich naukowców oraz wynalazców. Każde zajęcia odbywały się w uwielbianej przez uczniów formie angażującej zabawie. Efektem finalnym naszej pracy jest praca konkursowa –film SIŁY WOKÓŁ NAS „Jan kowalski w szkole”. Film od strony technicznej pomógł nam przygotować Patryk Kawecki z klasy 8a. Za wszystkie działania podejmowane w ramach realizacji programu otrzymaliśmy 2600 pkt. Dziękuję , uczniom , rodzicom , Pani Annie Wróbel, Pani Dorocie Kozar za włączenie się w realizację programu. Dziękuję również Patrykowi, dzięki jego umiejętnościom powstał materiał finałowy. Marta Zwolan opiekun Koła Naukowego uczniów klasy 6c.