• Wydarzenia 2018/2019

• DRZEWO NIEPODLEGŁOŚCI

• 27.11.2018 17:21
        • W listopadzie odbył się w naszej szkole cykl warsztatów przyrodniczo-czytelniczych:  DRZEWO NIEPODLEGŁOŚCI.  Pani Małgorzata Grabek, pracownik Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych Ośrodka Zamiejscowego w Zamościu oraz pani Jolanta Gontarz-Doszla, przygotowały warsztaty, na których udało się połączyć wiedzę o drzewach występujących w Polsce, z wierszami o nich, 100 rocznicą odzyskania niepodległości oraz zajęciami plastycznymi. Wspierała nas także pani Małgorzata Bielecka, również pracownik Zespołu Lubelskich Parków Krajobrazowych. Uczniowie zapoznawali się z prezentacją multimedialną, dzięki której już wiemy, jak policzyć czy drzewo ma sto lat, że drzewa rozmawiają ze sobą a także, że mają swój leśny Internet. Sprawdzeniem zdobytej wiedzy był test online przeprowadzany na stronie: www.quizizz.com/join/
          Uczniowie starali się szybko i poprawnie (było tylko 30 sekund) odpowiedzieć na pytania a poszczególnym odpowiedziom kibicowała cała klasa. Kolejnym krokiem było wysłuchanie wiersza o polskich drzewach a następnie wykonanie drzewa niepodległości w barwach narodowych. Warsztatom plastycznym również towarzyszyły wielkie emocje, które na szczęście udało się przelać na papier.
          W spotkaniach wzięły udział klasy: 1a pod opieką pani Danuty Nowak,1b pod opieką pani Jolanta Siuty, 2a pod opieką pani Ewy Martyniuk, 2b pod opieką pani Anny Sawki, 2d pod opieką pani Elżbiety Karol. Spotkania organizowała pani Jolanta Gontarz-Doszla we współpracy z wychowawcami klas.