• Wydarzenia 2016/2017

• VIII Międzyprzedszkolny Turniej Sportowo-Rekreacyjny dla dzieci sześcioletnich z zamojskich przedszkoli

• 23.02.2017 08:41

• 22.02.2017 roku w Zespole Szkół nr 3 w Zamościu odbyła się kolejna edycja Turnieju Sportowo-Rekreacyjnego dla dzieci sześcioletnich z przedszkoli nr 8, 9, 13 i prywatnego przedszkola "Słoneczko".
        • Uroczystego otwarcia turnieju dokonała Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Zamościu Pani Teresa Sołowiej. Następnie wystąpił zespół taneczno - wokalny "Wiolinki" ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu pod kierunkiem Pani Anny Sawki.

Rywalizacja pomiędzy przedszkolami rozpoczęła się tuż po występie zespołu taneczno - wokalnego. Dzieci startowały w konkurencjach takich jak: wyścig z przeplataniem przez szarfę, tocznie piłki, wyścig przez płotki z kółkiem ringo, bieg na czworakach, wyścig z piłkami, rzut do celu. Do sportowej rywalizacji pomiędzy startującymi przedszkolami zagrzewały dzieci, które przyszły na turniej ze swoimi zespołami. Po podsumowaniu wszystkich konkurencji najlepsze okazało się Przedszkole nr 8, które zdobyło Puchar "Turnieju Sześciolatka", II miejsce zajęło Przedszkole nr 13,  III miejsce  Przedszkole nr 9 i IV miejsce Przedszkole "Słoneczko". Wszystkie zespoły otrzymały puchary i pamiątkowe dyplomy, które wręczała Dyrektor Zespołu Szkół nr 3 w Zamościu Pani Teresa Sołowiej oraz Prezes Stowarzyszenia ,,Salvete" Pan Adrian Maziarczyk. Następnie Pani Dyrektor dokonała uroczystego zamknięcia turnieju. Wszyscy uczestniczący w zawodach otrzymali od organizatorów słodkie prezenty w postaci pączków ufundowanych przez sponsorów.

Turniej przygotowali nauczyciele Zespołu Szkół nr 3 w Zamościu:
          Pan Dariusz Pałkowski (scenariusz imprezy oraz prowadzenie), Pani Anna Sawka (przygotowanie zespołu taneczno - wokalnego "Wiolinki"),Pani Lidia Palikot (sędziowanie), Pan Michał Gromadzki (opracowanie dyplomów).

Sponsorzy:
          Przedsiębiorstwo Produkcyjno-Handlowe "Smakołyk" Bogdan, Jadwiga Skrzypczuk, Stowarzyszenie "Salvete" Zamość.

Opracował: Dariusz Pałkowski