• Wydarzenia 2016/2017

• Spotkanie Opłatkowe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II

• 06.02.2017 18:23

• W dniu 11 stycznia 2017 roku w Zespole Szkolno – Przedszkolnym w Lisich Jamach odbyło się Spotkanie Opłatkowe Rodziny Szkół im. Jana Pawła II Diecezji Zamojsko – Lubaczowskiej, którego celem była integracja szkół oraz podkreślenie roli Jana Pawła II w wychowaniu dzieci i młodzieży.
        • Uroczystość uświetnili swoją obecnością: biskup pomocniczy Diecezji Zamojsko–Lubaczowskiej Mariusz Leszczyński, ksiądz prałat Wiesław Galant – Kapelan Zamojsko–Lubaczowskiej Rodziny Szkół im. Jana Pawła II, dziekan Dekanatu Lubaczowskiego ksiądz kanonik Andrzej Stopyra, delegacje z poszczególnych szkół noszących imię Jana Pawła II wraz z dyrekcją i pocztami sztandarowymi. Obecna była również Pani Bernadeta Cichorz – prezes Rodziny Szkół im. Jana Pawła II. Zaproszenie przyjęli przedstawiciele władz powiatowych i gminnych – starosta Powiatu Lubaczowskiego Pan Józef Michalik, wójt Gminy Lubaczów Pan Wiesław Kapel, przewodniczący Rady Gminy Pan Roman Cozac oraz radni i sołtysi.   Uroczystość rozpoczęła się o godz.10.00 mszą świętą w kościele parafialnym pod wezwaniem Matki Bożej Fatimskiej celebrowaną przez biskupa Mariusza Leszczyńskiego, dziekana Andrzeja Stopyrę oraz księdza prałata Wiesława Galanta. Następnie odbył się montaż – słowno muzyczny w wykonaniu uczniów szkoły podstawowej, którego hasłem przewodnim były słowa Ojca Świętego: „Ponieważ w Betlejem zawsze jest Boże Narodzenie, w sercach chrześcijan każdy dzień jest Bożym Narodzeniem”. Piękne kolędy i pastorałki w wykonaniu zespołu „Kresy” były dopełnieniem spotkania. Po wystąpieniach uczestnicy uroczystości podzielili się opłatkiem, a następnie udali się na poczęstunek. W spotkaniu opłatkowym uczestniczyła pani Teresa Sołowiej – dyrektor szkoły oraz pani Iwona Dubina – nauczyciel religii.