• Wydarzenia 2015/2016

• Konkurs „Funny English” po raz kolejny w naszej szkole

• 24.04.2016 20:27

• W dniu 20 kwietnia w naszej szkole odbył się III etap Międzyszkolnego Konkursu z języka angielskiego dla klas III „Funny English”.
        • O godzinie 10.00 Pani dyrektor Alina Dziki i nauczycielka języka angielskiego Agnieszka Urbaniec powitały gości. Do konkursu zgłosiło się 7 zespołów. Swoje drużyny wystawiły: Szkoła Podstawowa nr 2 w Zamościu, Szkoła Podstawowa nr 3 w Zamościu, Szkoła Podstawowa nr 6 w Zamościu, Szkoła Podstawowa nr 7 w Zamościu, Dwujęzyczna Szkoła Podstawowa Smart School w Zamościu i I Społeczna Szkoła Podstawowa w Zamościu oraz Szkoła z Gminy Zamość: Podstawowa Szkoła w Kalinowicach.

Konkurs został podzielony na dwie części. Część pisemną i część ustną. W części pisemnej uczniowie pisali test, który składał się z 9 zadań. Za test uczniowie mogli maksymalnie uzyskać 84 pkt. W części ustnej zespoły prezentowały przygotowane krótkie scenki związane z przysłowiami i powiedzeniami angielskimi, za które maksymalnie mogły uzyskać 10 pkt. Uczniowie wykazali się dużą wiedzą i zaprezentowali swoje bardzo dobre umiejętności językowe, co po raz kolejny zagwarantowało wysoki poziom konkursu.

Jury w składzie: nauczycielka języka angielskiego ze szkoły Smart School Pani Katarzyna Jachorek, nauczycielka języka angielskiego ze szkoły Podstawowej Nr 3 Pani Paulina Kozłowska, nauczycielka języka angielskiego ze Szkoły Podstawowej nr 6 Pani Katarzyna Adamczuk oraz nauczycielka języka angielskiego ze szkoły nr 7 Pani Marlena wyłoniło zwycięzców.

I miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Kalinowicach.

II miejsce Szkoła Podstawowa Nr 3 w Zamościu i Szkoła Podstawowa nr 6 w Zamościu

III miejsce Szkoła Smart School w Zamościu.

Pozostałe zespoły otrzymały wyróżnienia.

Pani dyrektor Alina Dziki i Pani Agnieszka Urbaniec wręczyły wszystkim uczniom nagrody i dyplomy. Uczniowie byli bardzo zadowoleni. Bawili się doskonale prezentując swoje scenki, a w czasie pisania testu mogli wykazać się swoimi umiejętnościami językowymi. Poza tym spotkali kolegów i koleżanki z innych szkół. Organizatorem konkursu była nasza szkoła. Część nagród na konkurs ufundowało Wydawnictwo Macmillan.

Naszą szkołę reprezentowali uczniowie z klasy 3a: Weronika Herc, Maksymilian Błażejczyk i Mateusz Wodyk oraz Zosia Radlińska z klasy 3c.

Serdecznie gratuluję naszym uczniom!!!! Konkurs przygotowały- Agnieszka Urbaniec i Jolanta Michalczuk

Tekst przygotowała: A. Urbaniec