• Wydarzenia 2015/2016

• TYDZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO

• 20.04.2016 22:41

• W dniach 12-15 kwietnia 2016r. w naszej szkole odbył się TYDZIEŃ JĘZYKA ANGIELSKIEGO.
        • W trakcie TJA każdy mógł znaleźć cos dla siebie.
          Konkurs wiedzy o krajach anglojęzycznych odbył się we wtorek 12 kwietnia. Konkurs, którego pytania współtworzyli chętni uczniowie, sprawdzał wiadomości z zakresu kultury krajów anglojęzycznych, uczniowie na napisanie testu mieli 45 minut. Rywalizacja była bardzo zacięta i liczył się każdy punkt. Oto wyniki:
          I miejsce - Kinga Krystosiak kl. 5b

II miejsce - Jakub Bełz kl. 5b

III miejsce - Gabriela Muzyczuk kl. 6a, Hanna Tymura kl. 4c

WYRÓŻNIENIE: Patrycja Wybranowska kl. 6a

Must be the music czyli „jestem liderem, wielbi mnie tłum” to kolejne wydarzenie, które miało miejsce tego samego dnia. O godzinie 15:00 w sali 32 rozpoczęło się karaoke. Każdy chętny do śpiewania mógł wziąć mikrofon w swoje ręce i zaśpiewać wybraną przez siebie piosenkę. Ujawniły się dotychczas nieznane talenty, a zabawa trwała do ostatniej minuty.

Nieodłącznym elementem TJA są lekcje kulturowe prowadzone przez uczniów klas szóstych dla młodszych kolegów z klas 4 i 5. W trakcie tych lekcji uczniowie mogli zgłębić swoją wiedzę na temat krajów takich jak: Anglia, Kanada, Australia, Stany Zjednoczone… W tym roku szkolnym w prezentacji poświęconej Kanadzie uczestniczyli także uczniowie klasy 3a. Lekcje te bardzo podobały się uczniom - uczniowie byli bardzo aktywni, chętnie brali udział w zajęciach oraz rozwiązywali przygotowane dla nich quizy.

W czwartek i piątek reprezentacje klas wzięły udział w Podchodach- Międzyklasowych Potyczkach Językowych. Uczniowie zgłaszali się do biblioteki po tajne zadania, na których wykonanie mieli cały dzień. Drużyny wykorzystywały każdą wolną chwilę, aby skupić się nad łamigłówką. Były do rozwiązania zagadki, krzyżówki, wywiad z Panią Dyrektor, nie zabrakło również pościgu za Wielkim Jabłkiem ;)

Wyniki rywalizacji są następujące:

I miejsce (poziom klas czwartych) - klasa 4a

I miejsce (poziom klas piątych)       - klasa 5a

I miejsce (poziom klas szóstych) - klasa 6a

Nauczyciele języka angielskiego zdecydowali się również na konkurs na nową nazwę dla Konkursu wiedzy o krajach anglojęzycznych. Chętni uczniowie zgłosili swoje propozycje, następnie cała społeczność uczniowska klas 4-6 zagłosowała na najlepszą nazwę.

Zwyciężyła nazwa ENGLISH FOR YOU, której autorką jest Aleksandra Kucharska z klasy 5b.

W trakcie trwania TJA czynna była wystawa pamiątek w sali 32, którą zwiedzali młodsi i starsi uczniowie. Można było obejrzeć przedmioty przywiezione z Anglii, USA, Australii i Irlandii, miniatury znanych brytyjskich, amerykańskich oraz australijskich budowli. Ciekawym elementem wystawy były pamiątki przyniesione przez Adriana Bronikowskiego z kl. 1b, który zanim rozpoczął naukę w naszej szkole, uczęszczał do szkoły w Irlandii.

Nie zabrakło również imprez dla uczniów z klas 1-3. W środę odbył się jak co roku konkurs piosenki You can sing. Uczniowie śpiewali ulubione piosenki w języku angielskim poznane na lekcjach angielskiego. Liczył się także strój i ruch sceniczny.

W piątek natomiast odbył się także szkolny etap konkursu języka angielskiego dla klas trzecich Funny English. Uczniowie rozwiązywali test gramatyczno – leksykalny. Zwycięzcy konkursu będą reprezentować naszą szkołę 20 kwietnia, kiedy to odbędzie się międzyszkolny konkurs Funny English dla szkół zamojskich.

Dodatkowym akcentem całego tygodnia była możliwość przyjścia do szkoły ubranym w barwy krajów takich jak USA, Wielka Brytania czy Irlandia. Można było podziwiać koszulki z flagami, spodnie czy buty, a nawet kowbojskie kapelusze! Wszyscy będziemy mile wspominać wszystkie wydarzenia, które miały miejsce w naszej szkole w trakcie trwania całego tygodnia. Ciekawe co będzie za rok…

Tekst&foto: J. Michalczuk, J. Szewczyk