• Wydarzenia 2015/2016

• 04.02.2016 22:29

• Uroczyste podsumowanie Orszaku Trzech Króli odbyło się w piątek
          29 stycznia 2016 roku.

• Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: Karolina Suchodolska, Karol Olszewski, Natalia Stecka, Dawid Palak, nauczyciele: Ewa Brożek, Iwona Dubina, wicedyrektor Marta Zwolan oraz Teresa Sołowiej – dyrektor szkoły. Spotkanie miało uroczysty charakter. Pani Małgorzata Farion – przewodnicząca Stowarzyszenia Przyjaciół Orszaku III Króli w Zamościu podziękowała wszystkim uczestnikom za zaangażowanie w przygotowanie orszaku. Podkreśliła znaczenie święta dla społeczności miasta Zamościa, dla jego uczestników, a przede wszystkim rodzin. W trakcie spotkania zaprezentowano fragmenty transmisji TVP 1 z II Orszaku w Zamościu, odczytany został List od Zarządu Fundacji, podpisany przez Macieja Marchewicza. Wśród uhonorowanych specjalnymi dyplomami byli odtwórcy głównych ról: Krzysztof Styk - Król Kacper II, Piotr Kondraciuk - Król Melchior II, Bolesław Bełz - Król Baltazar II, Maria i Mirosław Bartoszczykowie - Święta Rodzina i scen biblijnych oraz instytucje wspierające ich realizację. W imieniu Stowarzyszenia Sympatyków Orszaku Trzech Króli w Zamościu dyplomy, wyróżnienia dla ponad stu osób wręczały panie Anna Polska i Agnieszka Gorajska oraz pan Andrzej Wnuk. – prezydent naszego miasta. Dyrektor naszej szkoły podziękowała za ciepłe słowa pani Małgorzaty Farion, skierowane do nas, jednocześnie podkreśliła, że w roku 2017 na pewno będziemy brać udział w III orszaku, gdyż jest to dla nas wielka przyjemność i radość świętowania. Na zakończenie uroczystości był słodki poczęstunek – „torty królewskie”, którymi częstowali zebranych „Trzej Królowie” oraz wysłuchaliśmy kolęd w wykonaniu Scholi Światowych Dni Młodzieży naszej diecezji.

Gala II Orszaku Trzech Króli w Zamościu - http://www.zamosconline.pl/