• Wydarzenia 2015/2016

• „Uzależnieni od czytania” – podsumowanie realizacji projektu

• 17.12.2015 20:00
        • 11 grudnia 2015 r. o godz. 10.00 w Książnicy Zamojskiej odbyło się uroczyste podsumowanie projektu edukacyjno-kulturalnego „Uzależnieni od czytania", podsumowanie konkursu plastycznego „Stawiam na... Mój bohater literacki” oraz wręczenie nagród i wyróżnień laureatom, zwiedzanie wystawy pokonkursowej.
        • Realizacja projektu „Uzależnieni od czytania”, którego głównym celem było promowanie wśród dzieci i młodzieży zdrowego stylu życia, dofinansowana została przez Miasto Zamość w ramach Miejskiego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych. W dniu 18 listopada 2015 r. Komisja Konkursowa w składzie: Marek Rzeźniak, Katarzyna Bednarczuk, Elżbieta Szczurek dokonała oceny prac plastycznych, które napłynęły na konkurs plastyczny „Stawiam na… Mój bohater literacki” organizowany przez Książnicę Zamojską im. Stanisława Kostki Zamoyskiego w Zamościu w ramach projektu „Uzależnieni od czytania”. W konkursie wzięło udział 528 uczestników, wpłynęły 543 prace plastyczne.  W kategorii I: uczniowie klas I-III szkół podstawowych oceniono 263 prace plastyczne, w kategorii II: uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych oceniono 159 prac plastycznych, w kategorii III: uczniowie zamojskich gimnazjów oceniono 95 prac plastycznych. Komisja Konkursowa przyznała następujące nagrody i wyróżnienia naszym uczniom:

Kategoria I: uczniowie klas I-III szkół podstawowych:

Nagrody:

1. Kawałek Kacper Szkoła Podstawowa nr 3 w Zamościu

Kategoria II: uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych:

Nagrody:

1. Bociorowski Paweł Szkoła Podstawowa nr 3 w Zamościu
          2. Suwała Adrian Szkoła Podstawowa nr 3 w Zamościu

Wyróżnienia:

1. Herc Weronika Szkoła Podstawowa nr 3 w Zamościu
          2. Piwko Oliwia Szkoła Podstawowa nr 3 w Zamościu
          3. Zub Oliwia Szkoła Podstawowa nr 3 w Zamościu
          4. Wasil Jakub Szkoła Podstawowa nr 3 w Zamościu
          5. Dziwulska Maja Szkoła Podstawowa nr 3 w Zamościu
          6. Adamowicz Kacper Szkoła Podstawowa nr 3 w Zamościu
          7. Pawłowska Karolina Gimnazjum nr 3 w Zamościu

Nagrodzeni słodkimi upominkami zostali wszyscy uczniowie biorący udział w konkursie plastycznym.

Wystawę  pokonkursową można oglądać od 24 listopada 2015 r. w siedzibie Książnicy Zamojskiej przy ul. Kamiennej 20.

Tekst i foto: Elżbieta Smorowska