• Wydarzenia 2015/2016

• Program Lekkoatletyka dla każdego!

• 09.05.2016 23:23
        • Program Lekkoatletyka dla każdego! to innowacyjna koncepcja popularyzacji lekkiej atletyki  jako sportu pierwszego kontaktu wśród dzieci i młodzieży, a na późniejszych etapach – naboru i selekcji zawodników do profesjonalnego uprawiania wybranych konkurencji Królowej Sportu.
        • Program ten zachęca dzieci do zorganizowanej aktywności fizycznej i sportowej zabawy pod okiem wykwalifikowanych nauczycieli, instruktorów i trenerów. Dzięki finansowaniu przez Ministerstwo Sportu i Turystyki, zaangażowaniu jednostek samorządu terytorialnego oraz wsparciu sponsorów wszystkie zajęcia w programie są bezpłatne. Szkoły, które przystąpią do programu otrzymują sprzęt sportowy. Dzieci młodszych klas szkoły podstawowej przystąpiły do sportowej aktywności w drużynowych zabawach lekkoatletycznych. Szkoły korzystając ze sprzętu Lekkoatletyka dla każdego!, prowadzą zajęcia ruchowe w atrakcyjnej formule drużynowych zabaw lekkoatletycznych. Dodatkowo trenerzy Lekkoatletyki dla każdego! organizują szkolne i międzyszkolne eventy, w trakcie których dzieci w formie zabawy zaczynają swoją przygodę z lekką atletyką. Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli już w międzyszkolnych zawodach sportowych, natomiast 28 kwietnia mieli możliwość w swojej szkole „przetestować sprzęt sportowy”. Zajęcia prowadzili trenerzy z programu „Lekka atletyka”. Teraz czekamy na kolejne sportowe zmagania i sprzęt sportowy.

INFORMACJA ZE STRONY www.lekkoatletykadlakażdego.pl