• Wydarzenia 2015/2016

• WIOSENALIA 2016

• 07.05.2016 23:13
        • T
          ak jak co roku w naszej szkole odbyły się WIOSENALIA, czyli cykl wydarzeń, których celem jest profilaktyka i edukacja  proekologiczna i prozdrowotna dla duszy i ciała J
        • W tym roku WIOSENALIA odbyły się w dniach 19- 26 kwietnia.

19 kwietnia był DNIEM BEZPIECZEŃSTWA- tego dnia wychowawcy w klasach rozmawiali na godzinie wychowawczej na temat „Co zrobić, aby w naszej szkole było jeszcze bezpieczniej?” Dla klas czwartych zorganizowane zostało spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej dotyczące bezpieczeństwa podczas jazdy rowerem.

20 kwietnia obchodziliśmy DZIEŃ ZIEMI - dzień ten wypełniony był wieloma atrakcjami dla uczniów. Główną atrakcją była wystawa zwierząt hodowanych przez uczniów. Można było posłuchać informacji i ciekawostek dotyczących hodowli chomików, patyczaków, królików, rybek, krabów a nawet kanarków! Na lekcjach przyrody uczniowie oglądali film „Zanieczyszczenia powietrza, gleby i wody”. Dodatkowo można było obejrzeć prace plastyczne uczniów o tematyce ekologicznej oraz rośliny wyhodowane przez kl. 4a.

21 kwietnia był DNIEM ŻYCZLIWOŚCI, tego dnia uczniowie mogli przyjść do szkoły ubrani na żółto. W klasach w tajnym głosowaniu wybrane zostały najżyczliwsze osoby, ogłoszenie wyników miało miejsce w trakcie dyskoteki szkolnej. Najżyczliwsze osoby otrzymały duże brawa oraz słodką niespodziankę.

Kolejny dzień, czyli 22 kwietnia, to DZIEŃ KSIĄŻKI. Uczniowie mogli przyjść do szkoły przebrani za ulubionych bohaterów książek i bajek, na przerwach zaś można było posłuchać fragmentów książek czytanych przez uczniów z klasy 6a.

25 kwietnia był DNIEM ZDROWEGO STYLU ŻYCIA. Na korytarzu można było obejrzeć wystawę prac plastycznych na temat wpływu używek na organizm młodego człowieka, na lekcjach przyrody miały miejsce projekcje filmów „Cukrzyca”, „Meningokoki” i „Chemia produktów spożywczych”. Do szkoły zawitała specjalnie na ten dzień zaproszona Komisja do spraw zdrowego odżywiania, która chodząc po klasach sprawdzała ile osób ma zdrowe drugie śniadanie. Każdy uczeń, który miał zdrowe drugie śniadanie otrzymywał w nagrodę jabłko , a uczniowie ,którzy mieli niezdrowe drugie śniadanie lub nie posiadali go wcale musieli odpowiedzieć na zagadki i zjeść plasterek cytryny z szerokim uśmiechem : ) Kolejna atrakcją tego dnia było przedstawienie „Pokochaj cebulę” , w którym uczniowie naszej szkoły przekonywali jak zdrowe i wartościowe jest jedzenie warzyw i owoców.

DZIEŃ WALKI Z HAŁASEM to ostatni dzień tegorocznych WIOSENALIÓW. Tego dnia wychowawcy na godzinach wychowawczych rozmawiali z uczniami na temat „Co możemy zrobić, aby w naszej szkole było jeszcze ciszej?”. Samorząd Uczniowski przeprowadził wśród uczniów ankietę „Cicho szaaaa”, a chętni uczniowie składali podpisy pod petycją do Pani Dyrektor o zmianę dzwonka na bardziej przyjazny dla naszych uszu. Mamy nadzieję, że Pani Dyrektor pozytywnie rozpatrzy naszą prośbę J

WIOSENALIA jak co roku to nie tylko okazja do dobrej zabawy ale przede wszystkim dobra lekcja o zdrowym, bezpiecznym i harmonijnym życiu.

Tekst&foto: Jolanta Michalczuk