• Sprawozdania z realizacji

• Sprawozdanie z Projektu Edukacyjnego w roku szkolnym 2014 / 2015

• 10.09.2015 09:23
        • „Właściwe zachowanie się nigdy nie wychodzi z mody”… Gimnazjaliści czytają i prezentują zasady dobrego zachowania i ubrania młodszym dzieciom

W realizacji projektu brało udział 14 uczniów z klasy 2A, 2B i  2C Gimnazjum. Uczniowie  biorący udział w projekcie.
          Klasa 2A: Barbara Czausz
          , Wiktoria Cios, Zofia Horembała, Karolina Suchodolska
          Klasa 2B: Patrycja Twardzisz, Dominika Witkowska
          Klasa 2C:
          Weronika Altmajer, Emilia Jabłońska, Izabela Kowalczyk, Laura Nowakowska, Kinga Mudryk, Klaudia Pawłowska, Patrycja Szala, Magdalena Rawska. Projekt miał na celu promowanie czytania  w szkole i poza szkołą, promowanie czytających uczniów i biblioteki szkolnej,  rozwijanie potrzeb czytelniczych, doskonalenie umiejętności pracy z tekstem i stwarzanie uczniom możliwości prezentacji własnych umiejętności aktorskich podczas występu w przygotowanej  inscenizacji. W/w uczniowie pod kierunkiem nauczyciela bibliotekarza realizowali następujące zadania: czytali młodszym dzieciom, brali udział  w Spektaklu  „Luz blues, a w głowie same dziury” Teatru Edukacji i Profilaktyki „ MASKA” z Krakowa, noworocznej II edycja zbiórki książeczek, maskotek, zabawek dla przedszkolaków!, brali udział w konkursach organizowanych przez  nauczyciela bibliotekarza: Konkurs fotograficzny „Mój kumpel – pies”, Konkurs pisemny „Kocie imiona na start!”, włączyli się do obchodów:  Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych, Parady Misiów, Akcji DAR SERCA dla przewlekle i nieuleczalnie chorych dzieci Podopiecznych Lubelskiego Hospicjum dla Dzieci im. Małego Księcia, przypominali swoim młodszym i starszym kolegom  czytając książeczkę „Mali przyjaciele” w Światowy Dzień HIV i AIDS – o groźnych chorobach przed którymi można się uchronić, brali udział  w Ogólnopolskich  Wyborach  Książek 2015 i liczeniu głosów, przygotowali i przedstawili inscenizację „Królewna Śmieszka”, brali udział  w I Krajowej Nocy Bibliotek z „Wieczornym wierszowaniem”