• Realizacja zajęć

• Erasmus+ wyjazd młodzieży w dniach 12 maja - 18 maja 2018 do Bukaresztu Rumunia

• 11.06.2018 13:05
        • W dniach 12 maja - 18 maja 2018 sześcioro uczniów naszej szkoły z klas 2 gimnazjum pod opieką pań: Dominiki Krysiak i Pauliny Kozłowskiej przebywało w Bukareszcie w Rumunii w ramach projektu Erasmus+. Wizyta była kolejnym etapem mobilności uczniów zaplanowanych w projekcie „Z robotyką w przyszłość” . Tym razem to polscy uczniowie wyjechali do kolegów z Rumunii, których gościli u siebie pod koniec lutego. Rodziny przyjęły wszystkich bardzo serdecznie, zaznajomiły z elementami rumuńskiej kultury i gościnności, jak i bardzo smacznej kuchni.
          Głównym celem tej wizyty było poznanie podstaw budowania i programowania robotów. Uczniowie codziennie uczestniczyli w szkoleniu z budowy i programowania robotów z pomocą klocków Lego Wedo2.0 ora lego Mindstrom. W międzynarodowych zespołach zaprojektowali, zbudowali i zaprogramowali swoje pierwsze roboty. Swoją wiedzą podzielą się z innymi uczestnikami projektu w naszej szkole. Na zakończenie uczniowie przedstawili swoje prace, opisując je dokłądnie i pokazując jak zostały zaprogramowane. Oprócz ciężkiej pracy uczestnicy mieli możliwość poznania historii kraju. Zwiedzili część największego w Europie budynku - Parlamentu w Bukareszcie, poznali historię "Draculi", czyli Vlada Palownika oraz zobaczyli jak wyglądała wieś w dawnej Rumunii w Muzeum Wsi.
          Ten tydzień uczniowie spędzili na ciężkiej nauce, ale również w rodzinnej atmosferze zacieśniając znajomości ze swoimi partnerami. tekst Dominika Krysiak