• Projekt Kids Against Aggression

• Jak Polacy walczą z narstającym problemem agresji wśród dzieci?-Akcja K.A.A.

• 05.07.2015 16:44
        • "Gdy czuję się kochany jestem szczęśliwy

Wtedy się uśmiecham

do wszystkich

nawet do tych których nie lubię" - Kuba 8 lat.

W ramach Akcji "Kids Against Aggression - Dzieci Przeciw Przemocy" powstały wywiady z przypadkowymi osobami, które zdecydoway się wyrazić swoją opinię nt. narastającego problemu agresji wśród dzieci i młodzieży.

• Większość z zapytanych ludzi zgodnie stwierdza iż problem agresji leży przede wszystkim w wychowaniu i braku czasu poświęconego dzieciom. Pytani uważają, że media również wpływają na zwiększenie brutalizacji wśród osób małoletnich, podobnie jak nieograniczony dostęp do internetu.

Czy nauka radzenia sobie z agresją własną i cudzą w szkole pomoże zminimalizować ten problem? A może warto otworzyć się na dziecko i wysłuchać je nawet gdy milczy?

Zminimalizowanie zjawiska agresji w szkole i poza nią leży w rękach nas, dorosłych: rodziców i nauczycieli.   Tylko my możemy poprowadzić dzieci do dorosłego życia wskazując im właściwą drogę, podsuwając im właściwe wzorce do naśladowania broniąc je jednocześnie przed światem, który co raz trudniej zrozumieć.

Od lat w naszej szkole podejmowane są liczne działania mające zapewnić bezpieczeństwo naszym uczniom, gdyż nie akceptujemy żadnych przejawów agresji i przemocy.

Serdecznie zapraszamy uczniów oraz rodziców na trening karate "Agresja-JESTEM NA NIE!", który odbędzie się 5 lutego (czwartek) o godz. 12:00 w Zespole Szkół nr 3 w Zamościu. Zajęcia poprowadzi czołowy trener karate Pan Artur Szerafin z Zamojskiego Klubu Karate Tradycyjnego.

Nagranie powstało na potrzeby Zespołu Szkół nr 3 w Zamościu i jest jej własnością. Dziękujemy Galerii Handowej "Arkadia" w Warszawie. Realizacja: Rajmund Gredys /Studio Elfi/.

Tekst: Tomasz Kozłowicz, Monika Leśniak