• Klasy 4-8

• Uroczyste ogłoszenie wyników 6 edycji konkursu „List do Taty”

• 01.12.2021 15:47
        • Dnia 25 listopada w Senacie odbyło się uroczyste ogłoszenie wyników i wręczenie nagród laureatom 6 edycji konkursu „List do Taty”. Podczas gali wyróżnienie otrzymała  uczennica naszej szkoły -Amelia Binda, która reprezentowała nasz region jako zwycięzca etapu okręgowego. Podczas pobytu w Warszawie laureaci zwiedzili także parlament
          i odwiedzili Centrum Nauki Kopernik. Przewodniczący Komisji Rodziny, Polityki Senioralnej i Społecznej senator Jan Filip Libicki podkreślił, że obecna edycja konkursu jest wyjątkowa ze względu na rekordową liczbę nadesłanych listów – ponad 2800. Zwracając się do laureatów, przewodniczący komisji podziękował im za udział w konkursie, a także za odwagę. Jak mówił, „…trzeba mieć odwagę, aby przelać emocje i uczucia na papier, zdając sobie sprawę, że będzie to czytane przez obce osoby.” Podziękował też dyrektorom
           i nauczycielom za zainteresowanie się konkursem, którego celem było skierowanie uwagi opinii publicznej na zagadnienia związane z ważną rolą ojca w życiu rodziny oraz propagowanie przykładów dobrego ojcostwa.