• Klasy 4-8

• Podsumowanie konkursu literackiego „Utkane z codziennych doświadczeń”

• 14.06.2022 14:41
        • Dnia 10 czerwca 2022 roku w naszej szkole odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu literackiego „Utkane z codziennych doświadczeń”.

Tematem konkursu było napisanie opowiadania z myślą przewodnią: Każdy człowiek ma swoją historię utkaną z codziennych doświadczeń. Miały to być historie ludzi związanych z Zamojszczyzną. Opowieści, które były przekazywane z pokolenia na pokolenie i pozostały w pamięci lub wspomnieniach rodziny. W ten sposób chcieliśmy oddać hołd ludziom, których już z nami nie ma, ocalić te wspomnienia od zapomnienia.

• Gościliśmy laureatów wraz z opiekunami ze Szkoły Podstawowej nr 6, Szkoły Podstawowej nr 7 i Szkoły Podstawowej nr 9. Wręczenie nagród poprzedziła część artystyczna w wykonaniu uczniów z klasy 7b, na którą składały się: występ szkolnej grupy teatralnej w przedstawieniu „Niech zawsze będzie zamknięta puszka Pandory”, odczytanie fragmentów nagrodzonych prac i występ wokalny uczennicy klasy 7a – Wiktorii Greli. Punktem finałowym spotkania było wręczenie dyplomów, podziękowań i nagród laureatom konkursu przez panią wicedyrektor Edytę Wasil.

Jeszcze raz składamy serdeczne podziękowania i gratulacje. Mamy nadzieję, że konkurs wpisze się na stałe w kalendarz uroczystości szkolnych i będzie wydarzeniem cyklicznym. Także zapraszamy na kolejną edycję! Organizatorzy Aleksandra Grzywna i Anna Telenga