• European Cultural Project

• Uczniowie z klasy 6b Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu rozpoczęli swoja przygodę z e-twinningiem!

• 28.12.2016 10:48

• Wideo - kartka
          e-Twinning gromadzi szkoły i przedszkola z całej Europy, które współpracują ze sobą za pomocą mediów elektronicznych.
        • Uczniowie klasy 6b w listopadzie 2016r. rozpoczęli pracę nad projektem ‘European Cultural Project’, którego celem jest poznanie kultury i obyczajów innych krajów, kształcenie umiejętności komunikacji w języku angielskim oraz  poznanie nowych technologii komunikacyjnych. Krajami partnerskimi w tym projekcie są  Hiszpania, Węgry i Islandia, termin zakończenia projektu przypada na  koniec roku szkolnego 2016/2017. W trakcie trwania projektu uczniowie korzystają z TwinSpace projektu, gdzie mają do dyspozycji wiele bezpiecznych narzędzi internetowych służących do komunikacji zamieszczania materiałów- zdjęć, filmów i prezentacji . Uczniowie poprzez wysyłanie e-maili zdążyli już poznać swoich partnerów, harmonogram projektu obejmuje przygotowanie przez uczniów każdego kraju prezentacji o swojej szkole i mieście, ważniejszych wydarzeniach i świętach obchodzonych w danym kraju oraz przedstawienie tradycyjnych potraw i sposobów ich przygotowania- zadaniem uczniów będzie przygotowanie tradycyjnych potraw z innego kraju według przepisu i udokumentowanie procesu ich przygotowania (foto, wideo).

Współpraca szkół w ramach programu eTwinning przynosi wiele korzyści na różnych płaszczyznach. Uczniowie poprzez udział w takim projekcie rozwijają nie tylko swoje umiejętności językowe- komunikują się tylko w języku angielskim, ale także umiejętności informatyczne- korzystają z różnych narzędzi ICT. Jest to dość atrakcyjna forma uczenia się języka angielskiego realizująca tym samym treści podstawy programowej różnych przedmiotów. Koordynatorem projektu jest pani Jolanta Michalczuk, nauczyciel j. angielskiego , w projekcie bierze także  udział pani Joanna Szewczyk, również nauczyciel j. angielskiego.

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego narodzenia uczniowie z kl. 6b postanowili wysłać swoim partnerom wideo-kartkę, którą sami nagrali w swojej szkole.

J. Michalczuk