• Świętowaliśmy Noc Bibliotek !

• 12.06.2016 08:20
        • Po raz drugi świętowaliśmy Noc Bibliotek w Zespole Szkół nr3 w Zamościu.W tym roku pod hasłem „Wolno czytać” odbyło się wiele  atrakcyjnych i ciekawych przygód z książką.
          Uczniowie klas 4 obejrzeli film Magiczne drzewo, który został nam udostępniony przez organizatorów akcji.
          Zaprosiliśmy klasy: 1e i 1f ze Szkoły Podstawowej do wspólnej imprezy czytelniczej, którą  rozpoczęła pani dyrektor Alina Dziki witając uczniów,  wychowawców i nauczycieli bibliotekarzy. Uczennice 2C Gimnazjum   Karolina Radomska, Karolina Staniec, Wioleta Szerafin, Karolina Bancer, Natalia Szostak, Marta Zając przedstawiły  inscenizację „Królewna Śmieszka”, po czym wszyscy obecni na  sali śpiewali piosenkę „My jesteśmy krasnoludki” zapraszając uczestników do wspólnej zabawy ruchowej.  Następnie  starsi uczniowie z Gimnazjum Paulina Bochniarz 1B, Weronika Altmajer, Laura Nowakowska 3C, Jakub Łyś 2A przeczytali  „Bezpieczną bajkę” pod tytułem „112” Beaty Ostrowickiej,  a chłopcy  z 2A  Jakub Momot , Piotr Momot  i   2B  Damian Paczóska, Dawid Skoniecki zaprezentowali ważne komunikaty.

• Pierwszaki dowiedziały się:
          Czemu służą telefony alarmowe?
          Jakie  są podstawowe numery alarmowe, które powinniśmy znać?
          Na czym polega wyjątkowość numeru 112?
          Dlaczego tak ważne jest korzystanie z numerów alarmowych?

Klasa 1e pod kierunkiem pani Katarzyny Skrobisz oraz klasa 1f pod kierunkiem pani Marty Taras-Dziuby przygotowała scenki: „Coś się stało?”, dzięki czemu uczniowie utrwalili sobie potrzebne numery telefonów. Na tablicy zostały przypięte kolorowe kółka na których dzieci zapisały zapamiętane numery.
          W drugiej części spotkania dzieci obejrzały prezentację książki Henryka Sienkiewicza „W pustyni i w puszczy” w wykonaniu uczennic klasy 6c: Kingi Jędrzejewskiej, Klaudii Naklickiej, Natalii Bartyny przygotowanych przez panią Lucynę Zabłocką. Zadaniem uczestników Nocy Bibliotek było zapamiętać najważniejsze informacje i narysować słonia, rysunki zostały umieszczone na tablicy.
          Kolejną prezentację książki Jana Brzechwy „Akademia Pana Kleksa” przedstawili uczniowie klasy 4a: Filip Pietkiewicz, Roksana Mróz, Maja Dziwulska, Julia Kwapisz, Apolonia Sobota, Amelia Knap, Natalia Galewska, Oliwia Zub, Szymon Tański, Michał Dworniczak przygotowanych przez panią Annę Tybulczuk. Zaśpiewaliśmy wspólnie piosenkę „Witajcie w naszej bajce” a Pan Kleks rozdał pierwszakom piegi!
          Pani Paulina Kozłowska przygotowała dla uczniów zabawę z języka angielskiego: zespoły z poszczególnych klas rywalizowały w odgadywaniu nazw zwierząt w języku angielskim. Jako pierwsza skończyła klas 1e!
          Kolejna konkurencja to rozwiązywanie krzyżówki z obejrzanych prezentacji i tutaj pierwsza była klasa 1f! Co oznacza, że klasy w rywalizacji zremisowały.
          Na zakończenie ciekawej i bardzo kolorowej Nocy Bibliotek pani dyrektor Teresa Sołowiej przedstawiła książkę swojego dzieciństwa „Dziecię elfów”, przeczytała  jej fragment i opowiadała o związanych z nią wspomnieniach. Zachęciła uczniów do czytania książek, które wzbogacają wyobraźnię, przynoszą różnorodne przeżycia i wzruszenia. Wręczyła wszystkim uczniom zakładki do książek  z obchodami Nocy Bibliotek. Organizatorami Nocy Bibliotek były panie: Jolanta Gontarz-Doszla i Elżbieta Smorowska – nauczyciele bibliotekarze.