• „Maj z książką” - Polecamy i czytamy w maju!

• 13.05.2016 16:25
        • Podsumowanie całorocznej akcji „Polecamy i czytamy na apelach szkolnych”. 10 maja 2016r.  na apelach dla klas I, II i III następujący uczniowie Paulina Bochniarz, Bartłomiej Babicz 1B, Jakub Łyś, 2A , Natalia Szostak2C, Marlena Studzińska, Karol Olszewski 3A prezentowali i polecali książkę „Papież Jan Paweł II w Zamościu” Janusza Kawałko. W maju są obchody Dnia Patrona Szkoły  i dlatego uczniowie polecali tę książkę, która zawiera wiele cennych informacji, zdjęć i wspomnień z wizyty JP II w Zamościu. Podsumowali też całoroczną akcję czytelniczą zachęcającą uczniów do czytania książek o różnorodnej tematyce. Pierwszy apel odbył się w październiku 2015r. z okazji Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych dotyczący czytelnictwa. Od miesiąca listopada 2015r. biblioteka Gimnazjum rozpoczęła akcję czytelniczą „Polecamy i czytamy na apelach szkolnych”. Łącznicy  z biblioteką  klas I, II, III Gimnazjum, chętni  uczniowie i uczniowie realizujących projekt edukacyjny „Czytam, bo lubię...”  prezentowali wybrane i przeczytane  książki. Inauguracja prezentowanych recenzji odbyła się dnia 10.11.2015r. na apelach poszczególnych klas.
        •  Następne apele to:

• Polecamy i czytamy w grudniu.
          • Polecamy i czytamy w Nowym 2016r.
          • Polecamy i czytamy przed feriami Gimnazjum nr3
          • Polecamy i czytamy w marcu.
          • Polecamy i czytamyw kwietniu. - Wieczór poezji Bolesława Leśmiana „Od serca dla serca” z warsztatami „Interpretacja poezji”.
          • Polecamy i czytamy w maju. „Maj z książką”.Podsumowanie całorocznej akcji czytelniczej „ Polecamy i czytamy na apelach szkolnych”.

Polecane były  książki wypożyczone, przeczytane z biblioteki szkolnej, publicznej  i  ze swoich domowych biblioteczek pod opieką nauczyciela bibliotekarza pani Elżbiety Smorowskiej.

Przygotowane recenzje prezentowali następujący uczniowie:

Klasy I

1A Natalia Mazurek, Julia Kupiec , Antoni Pułtorak, 1B Bartłomiej Babicz ,  Jakub Galewski, Paulina Bochniarz. Miłosz Tański.

Klasy II

2A  Angelika Szymańska , Jakub Łyś, , Karol Duda, Wiktoria Niściór, 2B Eliza Chadaj, Gabriela Łuczka, z klasy 2C Agnieszka Kucharska Karolina Radomska, Wioleta Szerafin, Karolina Bancer, Natalia Szostak, Marta Zając , Mateusz Grzyb,

Klasy  III

3A Angelika Góra, Marlena Studzińska, Dagmara Sokołowska, Karol Olszewski,   Arnold Sokołowski,   3B  Patrycja Twardzisz, Dominika Witkowska Kacper Martyniuk, Jan Podolak, 3C Laura Nowakowska , Klaudia Juszkiewicz, Weronika Altmajer , Patrycja Szala Kinga Mudryk , Klaudia Pawłowska,   Emilia Jabłońska.

Szczegółowe informacje ze wszystkich apeli i zdjęcia są zamieszczone na stronie internetowej naszej szkoły. Tekst i foto: Elżbieta Smorowska