• 2022/2023

• MISTRZ PIĘKNEGO CZYTANIA

• 17.11.2022 22:29

• „Czytanie książek to najpiękniejsza zabawa jaką sobie wymyśliła ludzkość” ten cytat Wisławy Szymborskiej przyświecał uczestnikom konkursu czytelniczego dla klas 3, który odbył się 15 listopada 2022 w bibliotece szkolnej.
        • Zadaniem uczestników było piękne przeczytanie i zinterpretowanie fragmentu ulubionej książki. W tym roku uczniowie czytali „O psie, który jeździł koleją”, przygody: Neli, jednej z dziesięciu skarpetek, Emi, Smerfów, Ratatuja, kotka z serii „Kto mnie przytuli”, z serii „Gwiezdne wojny” oraz „Małego Księcia”.

Dodatkowym zadaniem było przeczytanie, bez przygotowania fragmentu książki z serii „Czytam sobie” zakupionej w ramach NPRCz. Poziom prezentacji uczniów był wysoki

i wyrównany, komisja w składzie pani Renata Bałabuch, Jolanta Gontarz-Doszla przyznała następujące miejsca:

I  MIEJSCE:            NIKOLA   JAKUBIEC   3B

GABRIELA   MAŁECKA  3B