• 2022/2023

• PRZEDSTAWIENIE ,,CALINECZKA”

• 22.06.2023 22:07

• 16 czerwca 2023r. szkolna grupa teatralna zaprezentowała uczniom klas młodszych historię „Calineczki” na motywach baśni H.Ch. Andersena.
        • Zabawna opowieść o przygodach Calineczki i jej małych problemach jest przede wszystkim historią poznawania i odkrywania świata. Calineczka wyrusza w świat i odkrywa nie tylko jego piękno, ale również kryjące się                w nim zagrożenia .Wędrując przez rozmaite krainy odwiedza miejsca przytulne i słoneczne, mroczne i niesympatyczne. Na swojej drodze spotyka istoty zarówno dobre, jak i złe. Losy Calineczki układają się w opowieści o poszukiwaniu przyjaźni i miłości, o potrzebie niesienia pomocy potrzebującym, wzajemnym szacunku, a także wrażliwości na cierpienie innych .

Niezwykła scenografia i muzyka sprawiły, że jak za dotknięciem  magicznej różdżki widownia poczuła magię teatru, przenosząc  się w  świat  bajki. Mali aktorzy zaś czarowali publiczność pięknymi strojami, tańcem oraz wspaniałą grą aktorską.

Obsada:

Narrator – Wiktor Pawlus 1b

Calineczka – Hanna Oleszek 3a

Mama Calineczki – Maria Radzik 3a

Wróżka – Zofia Żołopa 3a

Mysz – Lidia Maryńczak 1b

Żaba – Oliwia Janda 3a

Król elfów – Jakub Janda 3a

Motyl – Zuzanna Kłos 1b

Kret – Oskar Niemczuk 1b

Jaskółka – Barbara Pieńkosz 3a

Żabik – Filip Dziekciarz 1b