• 2021/2022

• Niesamowita wycieczka kl. 3b i 3c

• 11.06.2022 13:24

• Klasa 3b i 3c odwiedziły Bałtowski kompleks turystyczny – Jura Park.
        • Uczniowie mieli okazję przespacerować się po parku dinozaurów, w którym znajduje się blisko 100 modeli naturalnej wielkości oraz odwiedzić muzeum dinozaurów, gdzie mieliśmy okazję zetknąć się nie tylko ze skamieniałościami i modelami wymarłych organizmów, ale także z precyzyjnie wykonanymi dioramami przedstawiającymi środowisko życia poszczególnych grup.

Zwiedziliśmy też Prehistoryczne Oceanarium, gdzie przenieśliśmy się w świat podwodnego życia ogromnych gadów.

Kolejnym punktem programu była Sabatówka, w której mieszkały wiedźmy; uczniowie mieli okazję odwiedzić tunel odwagi oraz zobaczyć prawdziwą magię z baniek mydlanych.

W dalszej kolejności odwiedziliśmy park safari i zobaczyliśmy kilkadziesiąt gatunków zwierząt zarówno tych rodzimych jak i egzotycznych przedstawicieli z innych kontynentów. Od przewodnika dowiedzieliśmy się wielu ciekawostek o zwyczajach tutejszych zwierząt.

Odwiedziliśmy też Park Miniatur, w którym znajdują się modele najciekawszych zabytków architektonicznych powstałych w różnych okresach historycznych, znajdujących się obecnie na terenie Polski.

Po smacznym obiedzie był czas na zabawę na placu zabaw oraz kupno pamiątek.

Do domu wróciliśmy zmęczeni, ale bardzo zadowoleni.

Ilona Żur