• 2021/2022

• Wyjazd do teatru 1c

• 05.05.2022 22:06
        • Dnia 28 kwietnia klasa 1c wyjeżdżała do Teatru Muzycznego do Lublina, na bajkę dla dzieci „O Krasnoludkach i Sierotce Marysi” przygotowanej na podstawie baśni literackiej Marii Konopnickiej.

• Choć może się wydawać, iż bajka ta wszystkim doskonale znana niczym nas nie zaskoczy to Jerzy Turowicz, autor scenariusza i jednocześnie reżyser, wprowadził do spektaklu nowe postaci a tym samym uwspółcześnił bajkę. Młodziutka publiczność mogła więc śledzić nieznane dotąd historie o krasnoludkach i o Sierotce Marysi. Wśród wielu przygód spotykają oni na swojej drodze gęsi, żabę która śpiewać nie potrafi, ale śpiewa, lisa Sadełko…

Po obejrzeniu spektaklu zjedliśmy obiad oraz spacerowaliśmy po lubelskiej Starówce, słuchając legend, które opowiadał pan Hubert. Przed wyjazdem do domu na deser były pyszne lody.

tekst Elżbieta Ciszewska