• 2021/2022

biało-czerwone oczy mam,
          biało-czerwone są moje myśli,
          biało-czerwonych ludzi znam"
        • Takie słowa piosenki wybrzmiały podczas uroczystego apelu z okazji 231 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3 Maja. W czwartek – 28 kwietnia, pod kierunkiem p. Magdaleny Czajki uczniowie klasy 2d przygotowali żywą lekcję historii, która przeniosła zgromadzonych w minione wieki. Wierszami, piosenkami, tańcem uczniowie przybliżyli wydarzenia sprzed ponad 200 lat. Dzięki tej akademii, data 3 Maja 1791 roku  pozostanie dla uczniów klas 1-3 datą znaczącą. Historia naszego narodu to skarb, który każdy Polak powinien nosić w sercu! A konstytucja majowa do takich narodowych skarbów należy! I choć obowiązywała zaledwie 15 miesięcy, konstytucja majowa miała olbrzymie znaczenie.

Apel z okazji rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja uzmysłowił wszystkim, jak ważną rolę i znaczenie mają słowa: ojczyzna, patriotyzm, barwy narodowe, godło oraz hymn.

Tekst Magdalena Czajka
          zdjęcia Anna Stabińska