• 2021/2022

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KSIĄŻKI DLA DZIECI 2022

• 31.03.2022 15:46
        • Święto książki jest obchodzone w dniu urodzin Hansa Chrystiana Andersena i zostało ustanowione przez IBBY (ang.  International Board on Books for Young People)   aby promować wartościową literaturę i grafikę dla młodych czytelników. W tym roku gospodarzem tego wydarzenia jest Kanadyjska Sekcja IBBY, przesłanie na ten rok napisał Richard Van Camp, na język polski przetłumaczyła Katarzyna Ryrych.

• ”Historie to skrzydła, które pomagają wznosić się każdego dnia. Czytanie to wolność. Czytanie to oddech.

Czytanie pozwala zobaczyć świat w nowy sposób i zaprasza do światów, których nigdy nie zechcesz opuścić.

Czytanie pozwala twojej duszy śnić.

Mówią, że książki są przyjaciółmi na całe życie i zgadzam się z tym. Twój idealny wszechświat rośnie tylko wtedy, gdy czytasz.

Historie to skrzydła, które pomagają wznosić się każdego dnia, więc znajdź książki, które przemawiają do twego ducha, do twego serca, do twego umysłu.

Historie to lekarstwa. Leczą. Pocieszają. Inspirują. Uczą. Błogosław gawędziarzy, czytelników i słuchaczy. Błogosław książki. Są lekarstwem na lepszy jaśniejszy świat. Świętujmy!”

Świętujmy! Przyjdź do biblioteki, pomożemy Ci znaleźć książki,

które przemówią do Ciebie :)