• 2021/2022

małe domki, małe myszki,

pantofelki i koronki,

kruki, skrzaty i skowronki

- to ułamek świata bajki,

gdzie czarodziej pali fajki...”

Świat bajek dla dzieci to długa podróż z plecakiem na ramieniu w krainę ludzkiej wyobraźni. Pewnie dlatego wielu z nas stara się naśladować osoby wymyślone przez autorów baśni, gdyż ich czar i dobre serce rozsyła promienie dobroci i szczerości.
          Tym razem w kreacje bajkowych bohaterów wcielili się uczniowie klas 2 i 3 SP 3 w Zamościu.
          Na szkolnej scenie obok znanych wszystkim dzieciom Jasia i Małgosi pojawiła się budząca grozę zła Baba Jaga oraz magiczne elementy świata przyrody. Śpiewające i pląsające w takt muzyki drzewa, kruki oraz pracowite mrówki wprowadziły widza w niezwykły świat fantazji, w którym wszystko jest możliwe.

• W rolach głównych wystąpili:

narrator – Nadia Markiewicz (3c)

Małgosia – Anita Andruszkiewicz (3c)

Jaś – Filip Bubiński (3d)

Baba Jaga – Lena Gruszka (3c)

drzewa – Julia Adamowicz i Nikola Jakubiec (2b)

kruki i mrówki – Aleksandra Gil i Gabriela Małecka (2b)

Nasi młodzi aktorzy swą perfekcyjną grą zaczarowali publiczność i dali się porwać marzeniom, aby w naszej rzeczywistości element z bajki stał się główną myślą przewodnią na każdy nowy dzień. Nasi mali artyści uświadomili nam, że pewne wartości w życiu są uniwersalne. Bardzo wymowne słowa , które popłynęły z ust bajkowego Jasia z pewnością zapadły głęboko w sercu każdego  z nas.

Na pewno Baba Jaga nigdy nie zwycięży,

nawet jeśli bardzo swe siły wytęży,

Dobro wokół nas nigdy nie próżnuje

mówimy Wam teraz, że ono króluje.

Urocza bajka o odwadze i zaufaniu niesie ze sobą głęboki przekaz. Warto być podejrzliwym wobec cukierkowych domków i rozważnym w kontaktach z nieznajomymi. Należy jednak pamiętać, że są wokół nas szlachetne serca, które swą dobrocią uszczęśliwiają nasze codzienne życie.

Magiczny świat spektaklu uświetniła również niezwykła scenografia i nastrojowa muzyka oddająca przeżycia głównych bohaterów. Słynna cukierkowa chatka z piernikowym dachem i mroczny las, który ożył podczas niecodziennego tańca drzew, kruków i mrówek zrobiły niebywałe wrażenie na odbiorcy. Fantastyczne kostiumy i niesamowite rekwizyty oddały bajkową i czarodziejską atmosferę.

W zaczarowaną podróż z bohaterami bajki Jaś i Małgosia zabrali nas 24 marca uczniowie, którzy doskonalili swoje umiejętności teatralno-aktorskie pod bacznym okiem nauczycieli świetlicy szkolnej p. Marzeny Gąski (reżyseria), p. Agnieszki Żuber (taniec i muzyka), p. Agnieszki Petrzelis i p. Anny Lachowskiej (scenografia).

Przedsięwzięcie zorganizowane zostało w ramach działań promujących szkołę, a nagranie inscenizacji będzie udostępnione pobliskim przedszkolom, których wychowankowie już od września przestąpią próg naszej szkoły.

We wszystkim dało się odczuć pasję i zaangażowanie debiutujących gwiazd sceny, a co najważniejsze dobro zwyciężyło, więc czego jeszcze możemy sobie życzyć?

Życzymy sobie, by nasi uczniowie rozwijali swoje pasje i talenty aktorskie, a wyobraźnia zawsze pozwalała im marzyć i wierzyć w to, co dobre i szlachetne. Tekst: Marzena Gąska. Foto: Agnieszka Petrzelis, Agnieszka Żuber