• 2021/2022

• ŚWIETLICOWY KONKURS PIOSENKI < W MOJEJ BAJCE>

• 05.11.2021 18:07
        • Bohaterowie bajek i baśni są bliscy sercu każdego z nas, a najlepiej uświadomiły nam to uczestniczki konkursu piosenki, który odbył się 4 listopada w świetlicy szkolnej. Najmłodsze uczennice z klas 1-3 przeniosły nas w zaczarowany świat magii, który był dla widza na wyciągnięcie ręki. Zaprezentowały bogaty, baśniowy repertuar i pokazały swój talent wokalny oraz pasje, które rozwijają każdego dnia. Swoje utwory młode artystki wykonywały w sposób profesjonalny niczym gwiazdy wielkiej estrady. Na scenie czuły się wyborowo, a swymi piosenkami zdobyły serca publiczności oraz jury, które po wysłuchaniu wszystkich prezentacji muzycznych wyłoniło zwycięzców.

•

Komisja konkursowa w składzie: p. dyr. Maria Mołdoch, p. Joanna Moch. p. Agnieszka Żuber, p. Monika Zawiślak i p. Lidia Palikot dokonała oceny biorąc pod uwagę dobór repertuaru; wartości artystyczne utworów - umuzykalnienie, dykcja; prezencję muzyczną (kostiumy); pomysłowość i naturalną oraz przekonywującą interpretację.

NAGRODA SPECJALNA:

1. Knap Natalia 1b – „Pierwszy raz jak sięga pamięć” z bajki Kraina Lodu
          2. Gruszka Lena 3c – „Nowe dni” z bajki Zaplątani

I MIEJSCE:

1. Andruszkiewicz Anita 3c – „Pamiętaj mnie” z bajki Coco
          2. Sioma Anna 3d - „Nie bój się chcieć” z bajki Zwierzogród

II MIEJSCE:

1. Dziduch Luiza 3b – „Pół kroku stąd”” z bajki Vaiana. Skarb oceanu
          2. Markiewicz Nadia 3c – „Kiedy jesteś tu” z bajki Zaplątani

III MIEJSCE:

1. Niedźwiedź Amelia 2d – „Mam tę moc” z bajki Kraina Lodu

Celem konkursu było:

- rozwijanie wrażliwości oraz aktywności artystycznej wśród dzieci,

- wspieranie najzdolniejszych wokalnie uczniów i umożliwienie prezentacji ich umiejętności wokalnych,

- propagowanie kultury muzycznej wśród dzieci i młodzieży,

- popularyzacja piosenek z bajek,

- wyłonienie utalentowanych dzieci i młodzieży oraz zachęcenie jej do pracy twórczej w zakresie muzyki,

- rozwijanie talentów estradowych,

- kształtowanie umiejętności współzawodnictwa.

Poza konkursem wystąpiła p. Marzena Gąska, która wyśpiewała utwór z bajki Piękna i bestia "Tej historii bieg", bo przecież dorośli też kochają przepiękne i ponadczasowe baśnie.

Organizatorem przedsięwzięcia były p. M. Gąska i  p. A. Petrzelis – nauczycielki świetlicy SP3. Tekst: Marzena Gąska