• 2016/2017

• Konkurs o tematyce morskiej rozstrzygnięty!

• 16.12.2016 08:10

• Katolickie Radio Zamość, Zespół  Szkół nr 3 i p .Janina  Gąsiorowska honorowa Matka Chrzestna statku m/s „Ziemia Zamojska” ogłosili konkurs plastyczny o tematyce morskiej dla uczniów szkół podstawowych klas 1-3.

www.tygodnikzamojski.pl
        • Zadaniem uczestników było zaprezentowanie pracy na temat morskiej przygody, np. dalekiej wyprawy, odkrycia wyspy skarbów, spotkania z piratami czy rejsu dookoła świata. 02.12.2016r. w auli naszej szkoły odbyło się podsumowanie konkursu i rozdanie nagród. Jury po obejrzeniu prac plastycznych postanowiło przyznać nagrody i wyróżnienia:

1 miejsce Julia Uchymiak klasa 3 l.9

2 miejsce Oriana Trześniowska –Cios klasa 3 l.9

3 miejsce Julia Kobel klasa 3 l.9

oraz  wyróżnienia

• Milena Namroży klasa 2 l.8
          • Julia Dąbrowska klasa 3 l.9
          • Gabriel Gil klasa 2 l.8
          • Gabriela Bednarska klasa 2 l.8
          • Kacper Stępień klasa 2 l.8
          • Gabriela Otręba klasa 1 l.7
          • Wiktoria Waszyńska klasa 3 lat 9
          • Dawid Waszyński klasa 2 l.8
          • Zuzannna Sokołowska klasa 3 l.9
          • Dominik Ostapiński klasa2 l.8
          • Amelka Poszelężna klas2 l.8

Laureaci oraz wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy oraz  nagrody rzeczowe a prace z konkursu zostaną oprawione i wysłane na statki, które będą zdobiły kajuty i cieszyły oczy naszych marynarzy. W spotkaniu uczestniczyli p. Dyrektor Teresa Sołowiej, p. Redaktor Katolickiego Radia Zamość –dr  Łukasz Kot , p.Janina Gąsiorowska, p. nauczycielka Katarzyna  Szaniawska z klasą 2e, p. Anna Stabińska nauczyciel, opiekun Koła Morskiego „Wilczki Morskie” oraz nagrodzeni uczniowie. Pani Janina opowiadała  uczniom o historii statku, o jego losach i jak została wybrana na Matkę Chrzestną. Dzieci obejrzały cenne pamiątki i eksponaty które pani Jasia zaprezentowała uczniom. Na zakończenie na wszystkich gości czekał słodki poczęstunek.

Tekst i foto: Anna Stabińska