• 2016/2017

• Czytanie porusza –Noc w bibliotece szkolnej

• 06.06.2017 19:26

• Ciemność rozświetlana latarkami, nastrój tajemniczości i… zabawy wokół książek, to program w jakim uczestniczyli uczniowie klasy 2c z okazji III Krajowej Nocy Bibliotek.

• Szkoła nocą to zupełnie inny świat, w którym wszystko wyglądało inaczej. Po powitaniu i zabawie integracyjnej uczestnicy ustalili i podpisali regulamin zachowania podczas imprezy, co zostało przypieczętowane odciskiem dłoni z indywidualnym podpisem. Następnie wysłuchali psycho-edukacyjnej „Bajki o ciepłym i puchatym” i wzięli udział w zajęciach wokół tematyki tekstu kształtującej umiejętność rozpoznawania uczuć oraz malowaniu wspólnej pracy: „Świat z ciepłym i puchatym”.

Nie było czasu na nudę bo kolejnym punktem programu były zabawy ruchowe przy muzyce, które zgodnie z hasłem imprezy „poruszyły” wszystkich uczestników, następnie był czas na wykonanie opasek na głowę z logo „Nocy Bibliotek”. Tak przystrojeni uczniowie wraz z opiekunkami udali się na poszukiwanie w szkole miejsca, w którym można się zetknąć ze światem wyobraźni, uczuć i głębokich wzruszeń. Drogę wskazywały „tajemnicze znaki”, które należało odnaleźć i które zaprowadziły nas do biblioteki szkolnej. „W bibliotecznym świecie…” to zagadki, jakie uczniowie rozwiązywali podczas pobytu w bibliotece: np. dowiedzieli się ile książek posiada biblioteka szkolna.

Po powrocie do świetlicy, gdzie była nasza baza, uczestnicy wspólnie przygotowali i zjedli kolację i wśród panujących ciemności udali się na projekcję filmu, następnie pełni wrażeń wrócili na miejsce noclegu gdzie przed snem wysłuchali głośnego czytania.

Po tylu wrażeniach i emocjach trudno było zasnąć, ale w końcu wszyscy zapadli w sen i tak zakończyły się obchody III Krajowej Nocy Bibliotek w Szkole Podstawowej nr3.

Organizatorzy:

Edyta Wasil