• 2016/2017

• Fundacja Akademia Sportu zawitała do Zamościa

• 26.06.2017 13:05

• 10.06.2017 roku na Rynek Wielki do Zamościa zawitała Fundacja Akademia Sportu, której fundatorem jest Artur Siódmiak - były piłkarz ręczny, wielokrotny reprezentant naszego kraju, olimpijczyk, vice mistrz świata.
        • Główną misją fundacji jest umożliwienie dostępu do aktywności fizycznej jak najszerszej grupie dzieci w wieku szkolnym, aby wzbudzić w nich zainteresowanie i pasję do sportu jakim jest piłka ręczna. Uroczystego otwarcia tej imprezy dokonała Pani V-ce Prezydent Miasta Zamościa Magdalena Dołgan, Dyrektor Wydziału Kultury i Sportu Pani Małgorzata Bzówka przy współudziale dwóch reprezentantów Polski w piłce ręcznej Artura Siódmiaka i Michała Jureckiego.  Na przygotowanym boisku odbyły się zajęcia z piłki ręcznej. Miały formułę otwartego treningu z wykorzystaniem najnowocześniejszych przyrządów i przyborów. Pokazowy trening przeprowadzili dwaj nasi znakomici reprezentanci. W tych zajęciach uczestniczyła drużyna naszej szkoły: Bekas Jakub 6a, Palak Dawid 6a, Książka Patryk 6b, Denkiewicz Jakub 6b, Szkamruk Filip 6b, Tur Kamil 6b, Kierepka Kacper 6c, Irtugan Daniel 6c, Świerczek Sebastian 6c, Czerwonka Mateusz 6d. Pomoc przy realizacji tych zajęć w ramach wolontariatu udzielali nauczyciele naszej szkoły: Pan Robert Martyniuk i Pan Dariusz Pałkowski. Po zajęciach odbyła się uroczystość podsumowania Małej Ligi Piłki Ręcznej Szkół Podstawowych. Drużyna z naszej szkoły zajęła IV miejsce. Po rozdaniu pucharów i dyplomów został rozegrany turniej mini piłki ręcznej chłopców. W pierwszym spotkaniu nasza drużyna wygrała z SP -8 /9:4/. W drugim spotkaniu zmierzyła się z SP-9 wygrywając /13:11/. W meczu o III miejsce nasz zespół w regulaminowym czasie gry zremisował z MKS " Padwa " Zamość /13:13/, jednak  po emocjonujących rzutach karnych uległ drużynie z " Padwy " Zamość.

Opracował: Dariusz Pałkowski