• 2015/2016

• Goście na Boże Narodzenie

• 22.12.2015 15:32

• W dniach 17 – 21 grudnia w ramach akcji „Cala Polska czyta dzieciom” w świetlicy szkolnej dla uczniów klas 2  czytana była  książkaGoście na Boże Narodzenie”.

•  „Goście na Boże Narodzenie” to lektura szczególnie polecana na okres Świąt. Każda historia staruszka Pettsona i kota Findusa jest na swój sposób niezwykła, jednak ta wydaje się szczególna – świąteczna i ciepła. Tradycyjnie wywołuje uśmiech na twarzy, ale i wzrusza.

Staruszek Pettson zwichnął w Wigilię nogę i wszystko zawisło na włosku: nie było komu pojechać po choinkę, nie miał kto wejść na strych po ozdoby, ani pojechać do sklepu po wszystkie niezbędne wiktuały. Ale nic to! Kto tylko dowiedział się o zwichniętej nodze Pettsona zajrzał do jego małej chatki, żeby zapytać o zdrowie i „zupełnie przypadkiem” przyniósł to i owo na wigilijny stół. I tak sąsiedzkie odwiedziny zamieniły się w wigilijną ucztę, a dwóch samotników – staruszek i kot – przeżyło niezwykłe Święta. Taki to już dzień. W Wigilię nikt nie powinien przecież zostać sam. A kiedy wszyscy goście już poszli, wszystko znów było takie jak wcześniej, chociaż jakieś lepsze.

Książkę czytały:

• p. Cecylia Buczak – babcia Oli Buczak z kl.2b
          • p. Sylwia Zimon – mama Nicoli Zimon z kl. 2a
          • p. Urszula Gil – babcia Emilki Kupiec z kl. 2e

W szkolnej bibliotece znajdują się 2 egzemplarze tej interesującej książki. Zapraszamy!

Organizatorki akcji: Marta Margol, Anna Stabińska