• 2020/2021

• WYCIECZKA NA ROTUNDĘ

13.06.2021 16:23

KLASA 3A i 3C dn.10 czerwca wybrała się z przewodnikiem p. Pauliną Kozłowską na wycieczkę na Rotundę Zamojską. W czasie II Wojny Światowwej był tu niemiecki obóz podległy gestapo. Dzisiaj jest to Muzeum Martyrologii Zamojszczyzny – Rotunda.  Po zwiedzeniu cel Rotundy udaliśmy się spacerkiem na Zamojską Starówkę. Mijaliśmy Rynek Wodny, Rynek Wielki i Rynek Solny. Zatrzymaliśmy się na dłużej przy Ratuszu , gdzie pani Paulina opowiedział nam o kamieniczkach wokół rynku oraz o swoim stroju z XVII wieku. Potem poszliśmy na smaczne lody oraz do Parku Miejskiego. Zadowoleni , pełni wrażeń i z mnóstwem zdjęć wróciliśmy do szkoły. To był bardzo udany dzień, zapamiętamy go na dłużej. Opr. Danuta Nowak i Elżbieta Ciszewska

• Dzień Dziecka z Książnicą Zamojską!

09.06.2021 09:25

Klasa 2 d świętowała Dzień Dziecka na Rynku Wielkim. W programie były same atrakcje: rozgrywki w gry planszowe: tradycyjne i wielkoformatowe, zabawy językowe, quizy, rebusy, konkursy, kiermasz książki dziecięcej. Podsumowaniem dnia była wizyta w lodziarni.

• Nadia nagrodzona !

07.06.2021 10:18

W maju nastąpiło rozstrzygnięcie Powiatowego Konkursu Plastycznego - Literackiego dla dzieci z terenu Nadleśnictwa Zwierzyniec pt. „Sprzymierzeńcy lasu”. Głównym założeniem konkursu  było  zwrócenie uwagi uczniów na piękno i bogactwo przyrodnicze polskich lasów. Z naszej szkoły II miejsce w kategorii wiekowej 6-8 lat zdobyła Nadia Rudnicka. Do konkursu uczennicę przygotowała pani Anna Stabińska. Gratulacje!!!

• Wizyta w „Wiosce Przygody FRAJDA”- Bliżów klasy 2a i 2d z okazji Dnia Dziecka

08.06.2021 09:25

„My, dzieci - lubimy śmiać się, śmiać się wesoło i śpiewać. Lubimy słońce na niebie i ptaki w zielonych drzewach”.

Wioska Przygody Frajda znajduje się w malowniczej wsi Bliżów na Roztoczu. To miejsce jedyne w swoim rodzaju, pełne dobrych emocji i niezapomnianych wrażeń. Czas spędziliśmy intensywnie uczestnicząc w zabawach rekreacyjno-sportowych. Na koniec spałaszowaliśmy kiełbaski upieczone przy ognisku.
        Wychowawcy klasy 2a B. Zdybel, 2d A. Stabińska, opiekunowie A. Żuber, P. Kozłowska

06.06.2021 10:49

Uczniowie kl. 2 b uczcili swoje święto na Rynku Wielkim w Zamościu, na którym Książnica Zamojska zorganizowała gry i zabawy dla najmłodszych. Dzieci z zapartym tchem słuchali opowieści Pani Janiny Gąsiorowskiej o Morzu Bałtyckim. Oczywiście nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia z ,,Sową”. Było miło i wesoło!