• 2020/2021

07.03.2021 09:21

Z okazji Dnia Kobiet

Wszystkim Paniom składamy najserdeczniejsze życzenia

zdrowia i wszelkiej pomyślności.

Niech każdy Wasz dzień będzie wypełniony radością i szczęściem,

a podejmowane wyzwania zwieńczone sukcesem.
        Życzy klasa 2b

• Czytam sobie. Pierwsza klasa!

06.03.2021 11:20

Uczniowie klasy 1 b wraz z wychowawczynią p. Anną Sawką brali udział w akcji "Czytam sobie. Pierwsza klasa!".

Akcja realizowana była przez Centrum Edukacji Obywatelskiej i Wydawnictwo HarperCollins Polska we współpracy ze Szkołą Uczącą Się. Głównym jej celem było zachęcenie uczniów do nauki samodzielnego czytania i pokazania, że czas z książką może być przyjemny, aktywny i twórczy. W nasze ręce trafił pakiet materiałów i pomocy z serii "Czytam sobie", do pracy z pierwszoklasistami. Seria ta jest zgodna z podstawą programową i realizuje takie priorytety - jak m. in: ekologia i współpraca w grupie. Klasa otrzymała: książki z serii "Czytam sobie", Karty Młodego Czytelnika, zakładki do książek, plany lekcji, magnesy, naklejki i dyplomy dla uczniów. Rodzice uczniów otrzymali poradnik "Jak wspierać naukę czytania i rozbudzać pasję czytelniczą swoich dzieci". Projekt zakończony, ale przygoda z książką dopiero się zaczyna:)

Pod tym linkiem zapraszamy do obejrzenia krótkiego filmu z zakończenia projektu.

Tekst: Anna Sawka

• Konkurs dla uczniów klas III Znam historię mojej szkoły

08.05.2021 12:34

W tym roku szkolnym w lutym uczniowie klas trzecich znajomość historii naszej szkoły zaprezentowali poprzez wykonanie lapbooków . Lapbook jest teczką interaktywną przypominającą papierowy teatrzyk mieszczący się na naszych kolanach. Znalazły się w nich rysunki, opowiadania, zdjęcia, ciekawostki, wspomnienia, ważne informacje na temat historii naszej szkoły. To wszystko umieszczone jest w kieszonkach, książeczkach o przeróżnych kształtach, na karteczkach. Praca okazała się doskonałą okazją do wspólnego działania i dała nam wiele satysfakcji. Natomiast jej efekt uczynił wszystkie klasy wygranymi. Gratulujemy!!! Nad przebiegiem konkursu czuwały Iwona Magdziak i Elżbieta Ciszewska.

• Projekt ,,Woda"

08.05.2021 13:09
        Klasy 1-3 uczestniczą w trzyletnim projekcie o tematyce ekologicznej pt. ,, Woda - ziemia - powietrze". W bieżącym roku szkolnym realizują projekt ,,Woda".
        W ramach cyklu zajęć uczniowie poznali tematykę związaną z występowaniem i znaczeniem wody w przyrodzie. Dowiedzieli się o rodzajach wód na Ziemi, poznali wodne ekosystemy, zrozumieli, na czym polega obieg wody w środowisku. Nie zabrakło również zajęć związanych ze stanem wód, ich zanieczyszczeniem.
        Uczniowie samodzielnie oraz pod kierunkiem nauczycieli wykonywali doświadczenia, jak np.: stany skupienia wody, rozpuszczalność różnych substancji w wodzie, oczyszczanie wody. Samodzielnie opracowali książeczki o przygodach niezwykłej Kropelki Wody, wykonali domowe filtry do wody oraz wodne wulkany.
        Projekt jest realizowany do końca roku szkolnego. Wszyscy z niecierpliwością czekamy na kolejne wodne wyzwania.
      • PROJEKT PRZYRODNICZY klasy 1a i 1d

08.05.2021 13:10

Uczniowie klasy 1 a i 1 d przystąpili do realizacji kolejnego zadania - Jak oczyścić brudną wodę? w ramach projektu przyrodniczego Fundacji Uniwersytetu Dzieci: ,,Przyroda z klasą. Czy wiesz jak żyje jeż?".
        Zajęcia rozpoczęliśmy od obejrzenia filmu ,,Skąd się bierze woda w kranie?" oraz wysłuchania mini wykładu p. Moniki Domaradzkiej - pracownika Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji we Wrocławiu. Wybraliśmy się również na spacer po najbliższej okolicy, aby zaobserwować płynącą rzekę Łabuńkę, kolor i czystość jej wody. Następnie przeprowadziliśmy w klasie wodne eksperymenty, badając cechy wody, jej zapach, barwę, konsystencję oraz rozpuszczalność różnych produktów. Obserwowaliśmy również etapy obiegu wody w przyrodzie. Największą niespodzianką było konstruowanie domowej oczyszczalni -prostego filtra do oczyszczania wody. Nasz filtr działał poprzez przepuszczanie zanieczyszczonej wody przez kolejne warstwy filtrujące, które zatrzymują coraz drobniejsze zanieczyszczenia. Zafascynował nas moment doświadczenia, kiedy woda, którą uzyskaliśmy była wyraźnie czystsza, jednak wiedzieliśmy, że nie nadaje się do spożycia!
        Podczas zajęć dowiedzieliśmy się, że woda jest substancją niezbędną do życia ludzi, roślin i zwierząt. Nie można jej niczym zastąpić, dlatego też powinniśmy świadomie podejmować decyzje o jej oszczędzaniu.
        Projekt realizują klasy 1a i 1d z wychowawcami Ewą Martyniuk i Elżbietą Karol