• Działania w roku szkolnym 2017/2018

• Akcja „Pączek dla Hospicjum 2018”

• 27.02.2018 08:50
          • 13 lutego 2018r., w ostatki, przeprowadzona została akcja „Pączek dla Hospicjum”, w której wzięli udział uczniowie, rodzice, nauczyciele, pracownicy szkoły. Pączki otrzymaliśmy od zaprzyjaźnionych cukierni i piekarni. Pieniądze zebrane ze sprzedaży słodkości przekazane zostały na potrzeby Hospicjum Santa Galla. Serdeczne podziękowania za pomoc w organizacji akcji na terenie szkoły składam: wolontariuszom – Julii Pałczyńskiej, Patrycji Kulas, Wiktorii Pokrywce, Oliwii Szymańskiej, Paulinie Węcławik, Julii Dziurze, Natalii Radeckiej, Magdzie Kot, Ewie Gilewskiej. Dziękuje wszystkim za aktywny udział i chęć niesienia pomocy innym. Tegoroczna akcja była rekordowa pod względem zebranych środków. Opiekun wolontariuszy: Małgorzata Zbyryt

• POMAGAMY HOSPICJUM

• 12.12.2017 18:39
          • 1 grudnia 2017r. uczniowie Gimnazjum Nr 3 w Zamościu: Aleksandra Teterycz, Emilia Żwiernik, Mateusz Gawrys, Jakub Nowosad, Monika Kucharska, Wiktoria Kulik, Milena Szuwara, Anastazja Wiśnieska wraz  z opiekunem panią Małgorzata Zbyryt i Martą Gromek, wspólnie ze Stowarzyszeniem Przyjaciół Hospicjum Santa Galla  zorganizowało akcję  mającą na celu zbiórkę pieniędzy na materiały i produkty niezbędne przy pielęgnacji osób chorych, znajdujących się na terenie Hospicjum. Dziękuję wszystkim wolontariuszom!

• Akcja "Tak Pomagam"

• 12.12.2017 18:37
          • Wolontariusze naszej szkoły już po raz trzeci włączyli się w akcję Tak Pomagam dla Caritas Diecezji Zamojsko - Lubaczowskiej, zbierania żywności w supermarketach i sklepach osiedlowych na terenie Zamościa. W dniu 8 grudnia 2017 r. uczniowie Szkoły Podstawowej     Nr 3 i Gimnazjum Nr 3 zbierali artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia. Z darów tych wszystkie placówki Caritas przygotują świąteczne paczki dla osób potrzebujących. Paczki żywnościowe z różnymi artykułami spożywczymi trafiają  w pierwszej kolejności do rodzin dotkniętych trudną sytuacją losową, do osób będących w trudnej sytuacji materialnej oraz osób starszych samotnych. Wszystkim wolontariuszom bardzo dziękuję za okazane serce i poświęcony czas !