• 2020/2021

• Jesteśmy Polakami

05.05.2021 11:56

„Leć, nasz Orle, w górnym pędzie,

sławie,Polsce,światu służ”

Jesteśmy Polakami: montaż słowno-muzyczny w wykonaniu uczniów klasy 2a pod kierunkiem p. Beaty Zdybel i p. Agnieszki Żuber

• WIEM CO JEM!

08.05.2021 12:28

W ramach szkolnego programu Promocji Zdrowia uczniowie klasy 3c na lekcjach wychowania fizycznego poznawali zasady piramidy żywienia. Dzieci wiedzą , które produkty są najbardziej wartościowe dla ich zdrowia , a  które  powinny ograniczać. Wszyscy lubimy słodycze ale spróbujemy je zastąpić smacznymi owocami i warzywami. Finałem pracy było samodzielne wykonanie piramidy żywienia .Praca ta sprawiła nam sporo frajdy a finał był wesoły i korowy. Nauczyciel wychowania fizycznego: Agnieszka Mazurek

• Test wiedzy o recyklingu dla klas 1 - 3

08.05.2021 12:29

27 i 29 kwietnia w ramach działań  Programu Ochrony Środowiska i związanych z nim obchodami Dnia Ziemi odbył się test wiedzy o recyklingu. Konkurs ten przeznaczony był dla uczniów klas I – III i miał na celu  zwiększenie u najmłodszych uczniów poziomu świadomości ekologicznej i uświadomienie potrzeby troski o środowisko. Dodatkowo sprawdzał  wiedzę uczniów klas I - III na temat recyklingu. Z testem zmierzyło się  59 uczniów, a trzech z nich zdobyło maksymalną liczbę punktów i tym samym tytuł laureata. Najlepsi byli: Gabriela Małecka kl.1b, Agata Frączek kl.1b i Kacper Juszczak kl.2b. Otrzymali oni pamiątkowe dyplomy i upominki. Wszyscy uczestnicy zostali nagrodzeni ocenami celującymi z zachowania i słodkościami.  Zwycięzcom gratulujemy! Organizatorem konkursu była p. Agnieszka Żuber

• SPOTKANIE Z PIELĘGNIARKĄ

08.05.2021 12:30

Dnia 26 IV 2021 r. w klasie 2b odbyło się spotkanie z p. Reginą Moczarską – pielęgniarką szkolną. P. Regina opowiadała dzieciom o umiejętnościach, jakie muszą zdobyć, aby móc pracować w tym zawodzie. Uczniowie dowiedzieli się z jakimi wyzwaniami musi zmierzyć się codziennie pielęgniarka i jak niezbędni są ludzie pracujący w tym zawodzie. Pielęgniarka również uczuliła uczniów na konieczność dbania o zdrowie i nie ignorowanie niepokojących zmian w organizmie. Na podsumowanie spotkania uczniowie rozwiązali krzyżówkę o zdrowiu.

• HODOWLA FASOLI

08.05.2021 12:30

Uczniowie z klasy 2b wykonali doświadczenie. Posadzili fasolę i obserwowali jej etapy rozwoju. Swoje obserwacje opisali w ,,Dzienniku hodowli”. Pomoce: Nasiona fasoli, słoik, gaza, woda, gumka recepturka.
        Przebieg doświadczenia:
        1. Przymocuj gazę do słoika gumką.
        2. Nalej do słoika tyle letniej wody, żeby gaza stykała się z powierzchnią wody.
        3. Połóż na gazie nasiona fasoli.
        4. Postaw słoik na parapecie, żeby zapewnić hodowli dobre oświetlenie.
        5. Pamiętaj o uzupełnieniu wody w słoiku.

Etapy rozwoju fasoli:
        1. Pękanie łupiny nasiennej.
        2. Rozwój korzeni.
        3. Pojawienie się łodygi.
        4. Rozwój łodygi i liści.

Wnioski:
        1.
        Nasiona fasoli w ciągu 2,5 tygodnia hodowli zmieniły wygląd i kształt – z ziaren wyrosła roślina.

2. Widać było bardzo nierówny rozwój roślin, jedne rosły szybciej, inne wolniej.
        3. U fasolek posadzonych w wyższym naczyniu system korzeniowy lepiej się kształtował i lepiej trzymał roślinę w pionie.