• Szkolne Koło Wolontariatu

• POLA NADZIEI 2021/2022

• 25.05.2022 07:09
          • Tradycyjnie, kampania rozpoczęła się 6 października 2021r. uroczystą inauguracją na terenie Hospicjum Santa Galla – sadzeniem cebulek żonkili na placu.

Nauczyciele, uczniowie wraz z rodzicami naszej szkoły przystąpili do udziału w X edycji kampanii Pola Nadziei 2021/2022.

Od 13 kwietnia 2022 r. ruszyliśmy z realizacją działań w naszej szkole:

- „Żonkilowy song”

Uczniowie klas 1-3, 4-8 wykonywali żonkile z krepiny pod bacznym okiem nauczycieli: p. Marty Gromek, p. Anny Lachowskiej, p. Marzeny Gąski, p. Agnieszki Petrzelis, p. Lidii Palikot. Do działań włączyli się również inni nauczyciele: p. Renata Świstowska, p. Iwona Magdziak, p. Joanna Nowak, p. Małgorzata Zbyryt, p. Beata Staszewska  oraz  rodzice naszych pociech.

- „Żonkilowa kwesta”

W ramach X edycji kampanii „Pola Nadziei 2022” 15 maja 2022r. przy Kościele św. Michała Archanioła w Zamościu odbyła się kwesta na rzecz Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach Pierwszych. W kweście udział wzięli wolontariusze:  Waszyńska Wiktoria, Romaszko Fabiola, Trześniowska – Cios Oriana, Szuwarska Emilia, Zasuwa Bartosz, Janulewicz Oliwia, Nieźwiedź Kinga, Dobosz Mikołaj Szuwarski Bartłomiej, Kwiecień Natalia, Buczak Aleksandra, Zołyniak natalia, Saranowska Kinga, Niedźwiedź Martyna, Zerebiec Hanna  wraz z opiekunami Szkolnego Koła Wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 3: p. Jolantą Gontarz – Doszlą i p. Małgorzatą Zbyryt. Wręczali oni ofiarodawcom, wykonane przez uczniów i nauczycieli naszej szkoły żonkile.

• POMOC DLA HOSPICJUM

• 05.03.2022 13:44
          • Nasza szkoła od dwunastu lat współpracuje z Hospicjum Santa Galla. W ramach tej współpracy Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało akcję charytatywną pod hasłem "Pomoc dla Hospicjum".
            DARY ZBIERALIŚMY W GRUDNIU 2021r. i STYCZNIU 2022r. Do zbiórki grudniowej i styczniowej br. szkolnego włączyli się uczniowie, nauczyciele, pracownicy administracyjni naszej szkoły.
            Zebraliśmy wiele materiałów potrzebnych dla Hospicjum: mleko UHT, płyny do zachowania czystości, ręczniki papierowe, mydła, szampony, żele do rąk, chusteczki higieniczne – 61 litrów różnych płynów i 48 sztuk materiałów papierniczych.
            Dary zostały przekazane 17 grudnia 2021r.i 29 stycznia 2022r. do Hospicjum w Łabuńkach Pierwszych. Serdecznie dziękujemy wszystkim darczyńcom  za wsparcie i pomoc!

• PĄCZEK DLA HOSPICJUM

• 05.03.2022 13:36
          • 10 lutego 2022r.  Szkolne Koło Wolontariatu przy Szkole Podstawowej nr 3
            w Zamościu przeprowadziło akcję charytatywną „Pączek dla Hospicjum”, której celem było pozyskanie środków finansowych na rzecz Stowarzyszenia Przyjaciół Hospicjum Santa Galla  w Łabuńkach Pierwszych. Ze względu na trudną sytuację w szkole, akcją zajął się koordynator  p. Małgorzata Zbyryt z pomocą p. Agnieszka Żuber. Słodkie pączki w liczbie 105, dostarczone zostały uczniom i nauczycielom zgodnie z zamówieniem. Dzięki temu udało nam się zebrać 515zł.

W imieniu podopiecznych Hospicjum serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy włączyli się w akcję: pani dyrektor Marii Mołdoch, pani wicedyrektor Marcie Zwolan, wychowawcom klas 1d, 2a, 2c, 2d, 4d, wszystkim uczniom tych klas, nauczycielom naszej szkoły oraz pracownikom administracji szkoły.

• POLA NADZIEI 2020/2021

• 27.04.2021 08:10
          • Pola Nadziei to kampania hospicyjna, mająca na celu zbieranie funduszy na rzecz chorych oraz propagowanie idei hospicyjnych w społeczeństwie, przy współpracy z placówkami edukacyjnymi. Motyw przewodni akcji to żonkil, kwiat symbolizujący nadzieję oraz solidarność z chorymi.
            Nasza szkoła po raz kolejny włączyła się do Kampanii hospicyjnej „Pola Nadziei”. Kampania rozpoczęła się 12 października 2020r.  jesiennym sadzeniem żonkili na terenie Hospicjum w Łabuńkach Pierwszych.
            Dyrektor Hospicjum Santa Galla ks. Michał Józef Przybysz zwrócił się z prośbą o wykonanie papierowych żonkili. Mimo trudnego okresu postanowiliśmy wziąć udział w kolejnym etapie. W szkole można pobrać materiały do wykonania żonkil, które znajdują się w skrzyneczce obok biblioteki szkolnej.  W woreczku jest kolorowa bibuła i patyczki na 10 żonkili. Gotowe kwiaty należy umieścić w niewielkiej reklamówce  z kartką, na której będzie napisane imię i nazwisko ucznia, klasa.Tak zapakowane żonkile należy zostawić w bibliotece szkolnej lub zanieść do pedagoga szkolnego. Czas na wykonanie żonkili i dostarczenie do szkoły został ustalony od 26 kwietnia 2021r. do 28 maja 2021r. Wykonane przez uczniów kwiaty zostaną wręczane ofiarodawcom podczas kwesty w dniu 30 maja 2021r. przy parafii p.w. świętego Michała Archanioła w Zamościu.
            Uczniowie, którzy chcą aktywnie uczestniczyć w tym przedsięwzięciu więcej informacji otrzymają od nauczycieli: p. Anny Lachowskiej, p. Renaty Świstowskiej,  p. Magdaleny Liwińskiej,  p. Marty Gromek. Koordynatorzy akcji na terenie szkoły: p. Małgorzaty Zbyryt, p. Anna Tybulczuk - pedagodzy szkolni

• „PĄCZEK DLA HOSPICJUM” – 11 lutego 2021r.

• 08.05.2021 14:10
          • Jak co roku nasza szkoła zorganizowała akcję „Pączek dla Hospicjum” . Tym razem przedsięwzięcie odbyło się na mniejszą skalę. Do dzieła włączyli się uczniowie klasach 1-3, nauczyciele i pracownicy Szkoły Podstawowej nr 3 w Zamościu. Dochód ze sprzedaży pączków w całości przekazany został na rzecz pacjentów Hospicjum Santa Galla w Łabuńkach. Dziękujemy bardzo za zaangażowanie i pomoc w zorganizowaniu akcji na terenie szkoły. Koordynator: Małgorzata Zbyryt