• Opis

• Projekt

• Ruszyliśmy!

Od 15 września trwają już zajęcia realizowane w ramach projektu dofinansowanego z Unii Europejskiej „Nasze jutro w naszych rękach”. Przez 2 pierwsze tygodnie roku szkolnego trwał nabór poprzedzony ankietami, testami, rozmowami z uczniami i rodzicami. W tym czasie równolegle kupowaliśmy już książki, ćwiczenia i materiały papiernicze. Harmonogram zajęć w pierwszych dniach ich trwania był jeszcze dość ruchomy. Nauczyciele i koordynatorzy projektu chcieli, by odbywały się one w najdogodniejszym dla wszystkich zainteresowanych czasie. Od października „rozkład jazdy” powinien już być stały, gdyż grupy w zakresie terminów zajęć już się chyba porozumiały. Uczestnicy projektu otrzymali materiały papiernicze, w większości również książki i ćwiczenia. Z rozmów z uczniami wynika, że zajęcia cieszą się powodzeniem. Czasami słyszymy naprawdę ciepłe słowa pod adresem prowadzących je nauczycieli. Oby było tak dalej albo jeszcze lepiej.

Regulamin uczestnictwa w projekcie
          „Nasze jutro w naszych rękach”

Harmonogram zajęć

Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej

Od 15 sierpnia tego roku Gimnazjum nr 3 w Zamościu realizuje projekt dofinansowany ze środków UE „Nasze jutro w naszych rękach”. Zakłada on szereg zajęć dodatkowych, dzięki którym zostanie poszerzona oferta edukacyjna naszego gimnazjum a uczniowie będą mogli jeszcze lepiej przygotować się do egzaminów gimnazjalnych, uzupełnić braki w wiedzy, rozwinąć kompetencje kluczowe bądź zainteresowania. Oferta zajęć dodatkowych kierowana jest do wszystkich uczniów klas III (j. angielski i matematyka) oraz do uczniów kl. I i II. W kl. I i II przewidziane są zajęcia wyrównawcze z matematyki, j. angielskiego, chemii, fizyki i geografii oraz rozwijające kompetencje kluczowe w zakresie j. angielskiego, matematyki, chemii i informatyki. Uczniowie kl. I i II będą też mogli rozwijać swoje zainteresowania w zakresie ekologii, przedsiębiorczości, dziennikarstwa i fotografii oraz uczestniczyć w zajęciach terapii pedagogicznej. Każdy z uczniów - uczestników projektu będzie też mógł skorzystać z konsultacji psychologicznych. Taki szeroki wachlarz zajęć dodatkowych jest wielką szansą dla uczniów. Przyczynią się one do ich rozwoju i samorealizacji, ułatwią im funkcjonowanie na kolejnych etapach edukacji i w społeczeństwie. Poza tym dzięki dofinansowaniu z UE szkoła zostanie doposażona w laptopy, projektory, sprzęt multimedialny, przystawki interaktywne (zmieniają białą tablicę w tablicę interaktywną), dyktafony, aparaty fotograficzne, plansze, podręczniki, ćwiczenia, słowniki, filmy, środki dydaktyczne do nauczania chemii, fizyki, geografii, przedsiębiorczości i terapii pedagogicznej. Zakupiony sprzęt pozostanie w szkole po zakończeniu realizacji projektu. Dzięki tym zakupom bardzo wzbogaci się baza dydaktyczna szkoły, co korzystnie wpłynie na jakość kształcenia w naszym gimnazjum. Tak kompleksowe wsparcie dla uczniów i szkoły jest olbrzymią szansą, a nie byłoby możliwe bez wsparcia EFS.

Od 01.09.2014 rozpocznie się proces rekrutacji uczniów do zajęć. Będą one realizowane od trzeciego tygodnia września do końca roku szkolnego. Poprowadzi je wykwalifikowana kadra pedagogiczna oraz psycholog, mający doświadczenie w prowadzeniu zajęć dodatkowych. Zajęcia będą się odbywać w grupach 7/8 – osobowych. Uczniowie , w zależności od rodzaju zajęć, otrzymają podręczniki, ćwiczenia, przyrządy geometryczne i materiały papiernicze.

Więcej o projektach POKL