• 2020/2021

• Wieczór filmowy

21.06.2021 08:51

Dnia 18.06.2021r. w klasie 2b odbył się wieczór filmowy w godz. 15.10 - 18.00, podczas którego dzieci obejrzały film pt: ,,Gru, Dru i Minionki”. Uczniowie zjawili się z bogatym ekwipunkiem: kocami, poduszkami, popcornem, chipsami, napojami i słodyczami. Po seansie mieli okazję podzielić się swoimi wrażeniami na temat obejrzanego filmu oraz miło spędzić czas w swoim towarzystwie.

• "ZIELONO NAM"

21.06.2021 08:43
        16 i 17 czerwca klasy 3a, 3b, 3c razem ze swoimi wychowawczyniami i opiekunami pojechały na ZIELONĄ SZKOŁĘ. Był to bardzo intensywnie ale ciekawie  i kreatywnie spędzony czas. Pierwszego dnia dzieci pojechały do pracowni garncarskiej, gdzie podpatrywały pracę garncarza oraz same spróbowały swoich sił. Wędrowały szlakiem walk partyzanckich na Porytowym Wzgórzu. Odwiedziły ostoję konika biłgorajskiego oraz zwiedziły bardzo oryginalny kościółek w Momotach Górnych. Po kolacji - hitem wyjazdu okazała się wyprawa samochodami terenowymi po pobliskich lasach i wzgórzach. Na finał dnia odbyła się dyskoteka i ognisko z pieczeniem kiełbasek.
        Drugi dzień rozpoczął się rywalizacją klas na wielkiej olimpiadzie sportowej. Potem wizytą nad miejscowym zalewem , kąpielą i plażowaniem. Niektórzy sprawdzali swoje umiejętności w parku linowym. Te dwa wspólnie spędzone dni były ,,oddechem" po trudnym roku nauki, a jednocześnie podsumowaniem trzech wspólnych  lat  spędzonych ze swoimi wychowawczyniami. Mamy nadzieję, że na długo pozostaną w pamięci wszystkich dzieci. Tekst JOLANTA SIUTA zdjęcia JOLANTA SIUTA, DANUTA NOWAK, ELŻBIETA CISZEWSKA
      • „W świecie przyrody-doświadczenia przyrodnicze na pierwszym etapie kształcenia”

21.06.2021 08:26

Dnia 8 czerwca uczniowie klasy 3c zorganizowali Dzień eksperymentów i doświadczeń, podsumowali innowację przyrodniczą „W świecie przyrody-doświadczenia przyrodnicze na pierwszym etapie kształcenia” realizowaną w latach 2018 – 2021 r. Mali  „naukowcy” mieli możliwość zaprezentowania dowolnie wybranego eksperymentu czy doświadczenia. Trzeba przyznać, iż różnorodność, kreatywność  i pomysłowość dzieci przeszła najśmielsze oczekiwania. Doskonale przygotowani prezentowali swoje pomysły: dmuchali, gnietli, dolewali, przelewali itp. Było zabawowo i naukowo! Wszystkim dzieciom uczestniczącym w zajęciach innowacji przyrodniczej pomimo pandemii, która utrudniała nam realizację zaplanowanych działań, dziękuję za dużą aktywność i pełne zaangażowanie. A teraz już życzę słonecznych, niezapomnianych wakacji oraz oczywiście ciekawych zjawisk przyrodniczych zaobserwowanych na wakacyjnych szlakach. Do zobaczenia!
        Elżbieta Ciszewska

• ,,Robimy pyszne, zdrowe kanapki”

17.06.2021 09:13

W dniu 16.06.2021r. klasa 2b zrobiła pyszne, zdrowe kanapki. Można śmiało powiedzieć, że dzieci spisały się na medal. Kanapki nie tylko były smaczne, zdrowe, ale i pięknie ozdobione. Pamiętać należy, że najlepiej smakują kanapki wykonane własnoręcznie. Dzieci przy robieniu kanapek kształciły odpowiednie nawyki żywieniowe, rozwijały kreatywność, wyobraźnię oraz dbałość o higienę podczas sporządzania posiłków.

• Szkolny Konkurs Ortograficzny ,,Z ortografią za pan brat”

15.06.2021 07:48

Dnia 11 czerwca 2021r. odbyło się podsumowanie i wręczenie nagród Szkolnego Konkursu Ortograficznego ,,Z ortografią za pan brat” dla klas 3. Ideą konkursu było promowanie wiedzy i umiejętności ortograficznych. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia, w jakim stopniu opanowali zasady ortografii i interpunkcji. Wszystkim uczestnikom konkursu dziękujemy za udział, a zwycięzcom gratulujemy znajomości zasad poprawnej pisowni języka polskiego i życzymy dalszych sukcesów. Organizatorzy: Anna Czugała, Anna Satabińska