• 2020/2021

• SUPERCZYTELNIK 2021

• 23.06.2021 08:04
          • Miłośnicy książek nawet w czasie pandemii i trudności w dostępie do biblioteki, potrafili sprostać wyzwaniu czytelniczemu i zostali SUPERCZYTELNIKAMI 2021. Uczniowie musieli przeczytać i opowiedzieć co miesiąc książkę spoza kanonu lektur. Część książek zaliczali online a część stacjonarnie. Uczniowie klas 2 czytali między innymi: „Czarną owieczkę”, „Koniec z wygłupami” serię „Dzieciaki świata”, uczniowie klas 5: „13-piętrowy domek na drzewie, serię „Magiczne drzewo”, „Mieszko ty wikingu!”, natomiast uczniowie klas 6 mieli możliwość wyboru książki z serii: „Wojny dorosłych historie dzieci”, „Magiczny domek na drzewie” itp. Wszyscy uczestnicy, którzy zdobyli tytuł: SUPERCZYTELNIK 2021 otrzymali oceny oraz pamiątkowe dyplomy, wielu z nich brało udział w wyzwaniu już kolejny raz. Serdecznie gratulujemy i zapraszamy do uczestnictwa w następnym roku szkolnym.

• Konkurs „Jaka to lektura?” dla klas 3

• 08.06.2021 09:27
          • W dniach 27 – 31 maja 2021 roku odbył się w Szkole Podstawowej nr 3 im. E. Orzeszkowej w Zamościu konkurs „Jaka to lektura?” dla klas 3. W konkursie udział wzięło 22 uczniów. Konkurs został przeprowadzony za pomocą formularza Forms. Zadaniem uczestników konkursu było odpowiedzieć na 8 pytań dotyczących znajomości lektur klasy 3.

Renata Bałabuch
          • AKCJA CHALLENGE NIEBIESKIE MOTYLE 2021 #challengeniebieskiemotyle2021

• 31.05.2021 09:16
          • Dziękujemy za nominację Filia nr 4 Książnicy Zamojskiej.

Wyzwanie zostało przyjęte!

Do challenge niebieskie motyle 2021 nominowani przez nas zostają:

1. Klasa 6d Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zamościu.

2. Klasa 3a Szkoły Podstawowej Nr 3 w Zamościu.

Wyżej wymienione instytucje zapraszamy do uczestnictwa w wyzwaniu zainicjowanym przez Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Jana Pawła II w Jarosławiu.

Celem akcji jest: POSZERZANIE ŚWIADOMOŚCI NA TEMAT AUTYZMU I PRZEKAZANIE ISKIERKI PRZYJAŹNI OSOBOM Z AUTYZMEM I ICH RODZINOM.

Jak przekazać taką niebieską iskierkę przyjaźni? To bardzo proste.

Wystarczy:

1. Ubrać się na niebiesko (nie dotyczy służb mundurowych).

2. Wykonać pracę plastyczną np. odbić niebieskie ręce w kształcie motyla lub serca albo wykonać dowolną aktywność wg. własnej inwencji twórczej np. „taniec motyla".

3. Zrobić zdjęcie lub nagrać film z tworzenia pracy i wstawić na swój profil na Facebook oraz przesłać na adres: motyle2021@soswjaroslaw.onmicrosoft.com

Ważne, aby na zdjęciu lub filmie ujęte były pozdrowienia: JESTEŚMY Z WAMI NIEBIESKIMI MOTYLAMI! (nagrane lub napisane).

4. Nominować kolejne dwie osoby (może to być również grupa klasowa, oddział przedszkolny lub instytucja) i powiadomić je o tym.

5. Każda osoba włączająca się do akcji #challengeniebieskiemotyle2021 do publikowanego zdjęcia lub filmu dołącza skopiowany tekst, podając nominowane przez siebie osoby.

6. Na wykonanie zadania każdy Nominowany otrzymuje 48 godzin.

Trzymamy kciuki za nominowanych i życzymy powodzenia

Renata Bałabuch

• ZAPROSZENIE DO BIBLIOTEKI

• 17.05.2021 10:52
          • Biblioteka szkolna od wielu lat prowadzi akcję głośnego czytania w klasach 1-3, w tym roku było to co prawda utrudnione przez pandemię ale bibliotekarze czytali także online. W maju po powrocie uczniów do nauczania stacjonarnego, w klasach pierwszych była czytana książka Zofii Staneckiej Basia i biblioteka, która opowiada o wizycie w bibliotece i spotkaniu autorskim. Inspirując się tą lekturą uczniowie klasy 1b podjęli próbę stworzenia swojej własnej książki. Kreatywność małych twórców była tak duża, że nie powstały dwie podobne książki, a oto tytuły niektórych: Basia i jej siostra, Basia i jej kot, Basia i plastyka, Basia i ja, Basia i sowa.  Spotkania miały na celu także zaproszenie uczniów do odwiedzin  biblioteki szkolnej po długiej nieobecności uczniów w szkole. Spotkania dzięki współpracy z wychowawcami klas pierwszych paniami Ewie Martyniuk, Annie Sawce, Lidii Palikot, Elżbiecie Karol prowadziła pani Jolanta Gontarz-Doszla.

• KSIĄŻKI ONLINE

• 30.04.2021 09:01
          • Biblioteka szkolna zaprasza do korzystania z bezpłatnych książek dostępnych online. Fundacja Nowoczesna Polska na zamówienie Biblioteki Narodowej przygotowała i udostępniła na stronie POLONA.PL oraz wolnelektury.pl 70 nowych tytułów, poniżej kilka wybranych dla Was.

Antoine de Saint Exupery – Mały Książę

Henryk Sienkiewicz – Quo vadis