• Kreatywne Prace Plastyczne

• Bzy

• 19.05.2023 23:58
          • To już ostanie zadanie w tym roku szkolnym. Mamy nadzieję, że podane tu opisy i zdjęcia były dla Was inspiracją i wsparciem w przygotowaniu prac plastycznych. W nas niewątpliwie wyzwoliły ekspresję i chęć tworzenia oryginalnych, autentycznych, różnorodnych dzieł.
            A w maju? Praca plastyczna bzy. To znakomity pomysł na maj, kiedy wokół zakwitają i słodko pachną lilaki. Jak zwykle była to przyjemna zabawa ekoplastyczna z ćwiczeniami sensorycznymi i doskonaleniem małej motoryki. Trochę bibuły, wody, farby, listek, klej i pędzel. A efekty? Jak zwykle- zachwycające!
            Już teraz zapraszamy Was do kolejnej, zupełnie nowej edycji innowacji, w której będziemy świetnie się bawić podczas eksperymentowania z różnymi technikami plastycznymi. Życzymy wszystkiego kolorowego klasa 2c z wychowawcą.
                                                                                                     tekst E. Ciszewska
          • Rozpoczęła się inwazja żonkili. To chyba już wiosna?

• 29.04.2023 22:56

• Oto nasza propozycja kwietniowa. Przygotujcie miskę z lekko rozrobioną farbą i klika papierowych foremek do babeczek. Chwytajcie papilotki w kuchenne szczypce, zanurzajcie na moment w misce z farbą i odkładajcie do wyschnięcia.
            Potem wykorzystujcie je jako materiał plastyczny. Do podkładu z papieru artystycznego wykonanego folią bąbelkową przyklejcie foremkowe żonkile. Łodyżki wykonajcie z resztek marszczonej bibuły.

Wiosenna praca plastyczna udana? Gratulacje !!!
                                                                                        tekst E.Ciszewska
          • Nareszcie wiosna

• 23.03.2023 08:37

• Przebiśniegi - praca plastyczna na marzec  to punkt obowiązkowy przedwiośnia. Najpierw pooglądaliśmy kwiaty w naturze. Następnie porozmawialiśmy o kształtach i kolorach. A potem twórczo działaliśmy. Na papierze artystycznym stemplowanym papierem naklejaliśmy przebiśniegi z papieru stosując recykling plastyczny.
            tekst  E. Ciszewska
          • Bałwanek

• 19.02.2023 09:22
          • Naszą pracę plastyczną bałwanek polecą na luty poprzedziła zabawa ze śniegiem. Najpierw ulepiliśmy bałwana. Potem zilustrowaliśmy go. Na początek niesamowite tło, które naprawdę” robi robotę”. A jak? Drukowanie foremką, czyli „wyprodukowaliśmy” sobie artystyczny papier, użyliśmy kilku kolorów, którym pokryliśmy dość gęsto gładki papier stempelkami z nakrętki od słoika. Na koniec wycinanie i naklejanie. Z gazety były kółka, reszta z kolorowego papieru. I gotowe!!!
                     tekst Elżbieta Ciszewska