• Konkursy

• WYNIKI KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO NA PORTRET „MÓJ KOT”

• 22.02.2017 17:35
          • W  ogłoszonym konkursie fotograficznym  na portret „Mój kot” z okazji obchodów Światowego Dnia Kota napłynęło dużo portretów kotów. Wszystkie zdjęcia wyeksponowane na łączniku szkolnym  na tablicach - bardzo ładne, ciekawe, a sami pozujący przepiękni. Za udział w konkursie i za prezentowanie swoich pupili zostają nagrodzeni następujący uczniowie ze Szkoły Podstawowej i Gimnazjum: Agata Żukowska 3a SP, Julia Mazurkiewicz 2b SP, Ernest Wilkosz 3a SP, Paulina Chwedeczko 5b SP,  Eliza Chadaj 3B Gim, Ewa Gilewska 2A Gim, Eliza Chadaj 3B, Żukowski Wojciech 1B, Mękal Michał 1B, Emilia Wojciechowska 1A, Wojciech  Ziemiński 1B. Nagrody niespodzianki zostaną wręczone na apelach szkolnych. Tekst i foto: Elżbieta Smorowska

• Konkurs mitologiczny dla klas I

• 22.12.2016 13:08
          • 20 grudnia 2016r. odbył się pisemny konkurs mitologiczny dla chętnych uczniów klas I. Ten  organizowany  już tradycyjnie w miesiącu  grudniu konkurs ma na celu zachęcenie uczniów do czytania mitów. A mity, pomimo że opowiadają o wyobrażeniach starożytnych to mają przecież charakter ponadczasowy. Do konkursu przystąpiło 8 uczniów z poszczególnych klas: Karol Kuźmiński 1A, Sandra  Hołdaś 1C, Wojciech Ziemiński 1B, Dawid Chrzan 1C, Patrycja Wybranowska 1A, Aleksandra Ciupak 1B, Wiktoria Pawlik 1B i Monika Kucharska 1B. Po sprawdzeniu prac konkursowych uczniowie otrzymali następującą ilość punktów:
             62 punkty -  I miejsce: Patrycja Wybranowska 1A
             57 punktów  - II miejsce: Karol Kuźmiński  1A
            55 punktów – II miejsce:  Wojciech  Ziemiński 1B
            50 punktów  - III miejsce: Sandra Hołdaś   1C
            Wiktoria Pawlik 1B – 41 punktów, Monika Kucharska 1B – 39 punktów, Aleksandra Ciupak 1B – 33 punkty, Dawid Chrzan 1C- 29 punktów. Wszyscy uczniowie za udział w konkursie otrzymali punkty dodatnie z zachowania. Nagrody za I, II  i III miejsca  zostaną wręczone na najbliższym apelu w styczniu 2017r. Konkurs przygotowała i przeprowadziła p. Elżbieta Smorowska – nauczyciel bibliotekarz.
          • Gimnazjaliści z Zespołu Szkół nr 3 gawędzą o książkach Henryka Sienkiewicza!

• 17.10.2016 17:21
          • Dnia 12 października 2016 r. w Bibliotece Pedagogicznej w Zamościu odbył się  I  etap Regionalnego Konkursu Czytelniczego „Booktalking, czyli gawęda o książce Henryka Sienkiewicza”. Konkurs przeznaczony był dla uczniów szkół podstawowych klas IV – VI, klas I-III gimnazjów  i  szkół ponadgimnazjalnych z powiatu zamojskiego. Równocześnie w Bibliotekach Pedagogicznych w Hrubieszowie, Biłgoraju i Tomaszowie obywały się też I etapy w/w konkursu. Konkurencja w Zamościu była olbrzymia. Z naszego gimnazjum pod opieką nauczyciela bibliotekarza udział wzięło 3 uczniów: Mateusz Pilipczuk  1C, („W pustyni i w puszczy”), Jakub Łyś 3A („Z pamiętnika poznańskiego nauczyciela”) i Patryk Ładniak  3C („Latarnik”). Gratulujemy! Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki! Tekst i foto: Elżbieta Smorowska
          • Wielka Kocia Galeria

• 15.03.2016 18:32
          • W ramach obchodów Światowego Dnia Kota biblioteka Gimnazjum Zespołu Szkół nr3 zaprosiła chętnych uczniów, nauczycieli Szkoły Podstawowej i Gimnazjum o udostępnienie ciekawych, śmiesznych i pamiątkowych zdjęć z kotem w roli głównej. Zdjęcia należało przynosić do 4.03.2016r. do biblioteki Gimnazjum. Zdjęcia ze swoimi ulubieńcami prezentowali następujący uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły:
          • Konkurs mitologiczny dla klas I gimnazjum rozstrzygnięty!

• 11.12.2015 11:48
          • 8 grudnia 2015r. odbył się dla chętnych uczniów klas I konkurs pisemny ze znajomości  mitologii  greckiej. Konkurs ma już  swoją tradycję , organizowany jest przez bibliotekę  od wielu lat w naszej szkole. Swój udział i zainteresowanie mitologią zgłosiło 8 uczniów z klas I. Do konkursu 8 .12.2015r. przystąpiło 4 uczniów w  Internetowym Centrum Multimedialnym Biblioteki Szkolnej.

I miejsce  -  po  49 punktów::  Hubert Gromadzki 1A ,  Miłosz Tański  1B
            II miejsce – 42 punkty  Paulina Bochniarz
            III miejsce - 30 punktów  Natalia Mazurek  1A

Konkurs przygotowała i przeprowadziła pani Elżbieta Smorowska. Uczniowie otrzymali punkty dodatnie z zachowania za udział w konkursie, a na najbliższym apelu zostaną wręczone nagrody książkowe. Tekst i foto: E. Smorowska