• 2023/2024

• Projekt interdyscyplinarny „Zdrowie w głowie” - edukacja wczesnoszkolna

• 30.04.2024 18:23
          • Warto się starać...

Projekty interdyscyplinarne rozwijają uczenie się przez doświadczenie,pozwalają na przekroczenie granic między szkołą, a zwykłym życiem,łączą wiele umiejętności i dziedzin wiedzy. Uczą samodzielności,rozbudzają kreatywność i kształtują umiejętności współpracy.
            W ramach projektu 24 i 25.04. zrealizowano zadania:
            Spotkania z psychologiem- umiejętność radzenia sobie z emocjami. Spotkanie z fizykoterapeutą - trzymaj formę!
            Zajęcia poza ławą szkolną - w zdrowym ciele zdrowy duch (hartowanie organizmu na świeżym powietrzu np.: siłownia na powietrzu, wyjście do parku,terenowy tor przeszkód).
            Opracowanie lektury.: propozycje - ”Szewczyk Dratewka”, autor: Janina Porazińska, "Słup soli”, autor: Elżbieta Zubrzycka, ”Kapelusz Pani Wrony”, autor: Danuta Parlak.
            Udział społeczności uczniowskiej w przedstawieniu teatralnym - ”Szewczyk Dratewka” w wykonaniu uczniów klasy 3d i 2b. Zwrócenie uwagi na takie wartości jak empatia, tolerancja, odwaga, przyjaźń, prawda.
            Do szczęścia potrzebny jest ogród i biblioteka.

Mądra główka - rozwiązywanie zadań z treścią ,działania praktyczne: mierzenie drzew, ważenie przedmiotów.
            Życzliwość na co dzień nie od święta - dekalog człowieka życzliwego. Jeżeli odnosisz się do innych z sercem to oni ci to serce oddają.
            Malowanie farbami na płótnie - Wiosennego parku i jego mieszkańców (praca zespołowa).
            Laboratorium przyszłości - zajęcia praktyczne z użyciem długopisu 3D (pogadanka dotycząca radzenia sobie z emocjami, podnoszące poczucie własnej wartości, uczące tolerancji, odkrywania swoich talentów i mocnych stron).
            Wykonanie wybranej buźki zgodnej ze swoim samopoczuciem po odbytych zajęciach. Uczniowie i nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej.

cloud-2.edupage.org/cloud/10000000_7836344423088685_4803032177161097397_n.mp4?z%3AnNW%2FOxZOe2lkz%2BKBn%2BPCColpgY5uyj6mCHfDribYgpCp94BcAR2FK6%2B5ys9g4xze

Podsumowanie projektu interdyscyplinarnego “Zdrowie w głowie” w klasie 1 b (youtube.com)

• SPOTKANIE Z WIOSNĄ

• 23.04.2024 23:00

• 20 kwietnia 2024r. uczniowie z klasy 3a z p. Danutą Nowak
            brali udział  w 50 rajdzie  „SPOTKANIE Z WIOSNĄ.”
          • Warsztaty edukacyjne

• 23.04.2024 22:34

• Dnia 15 kwietnia 2024 r. klasa 2b wybrała się na  wycieczkę do zamojskiego  Ogrodu Zoologicznego.
          • Brzechwolandia

• 23.04.2024 22:08

• 18 kwietnia uczniowie klas 1c, 2b, 2c i 3c z wychowawcami uczestniczyli  w spektaklu „Brzechowlandia”, który został przygotowany przez Narodowy Teatr Edukacji z Wrocławia .
          • Wielkanocne warsztaty w kl. 2d

• 08.04.2024 22:02

• Uczniowie klasy 2d uczestniczyli w warsztatach Wielkanoc na Ludowo organizowanych przez Muzeum Zamojskie, które łączyły w sobie przyjemność i naukę oraz rozwinęły umiejętności manualne.