• 2020/2021

• „Tydzień z przyrodą” w szkolnej świetlicy!

• 22.06.2021 08:08
          • W dn. 15-18 czerwca uczniowie z klas 1-3 uczęszczający na zajęcia świetlicowe w Szkole Podstawowej nr 3 im. Elizy Orzeszkowej w Zamościu uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych, pt. „ Tydzień z przyrodą”.

Dzieci podczas wyjść na plac zabaw miały za zadanie wypatrywać zwierząt, które przystosowały się do życia w mieście. Następnie w sali zostały omówione z nimi gatunki zwierząt, które zamieszkują nasze pola, łąki i lasy. Wyświetlono na projektorze w tym czasie wymienione przez dzieci gatunki. Najmłodsi uczniowie szkoły obejrzeli również film edukacyjny o Roztoczańskim Parku Narodowym. Kolejno odwzorowując naturalne barwy zwierząt, dzieci kolorowały autorskie kolorowanki przygotowane przez p. Weronikę Śliwińską – pracownika Nadleśnictwa Biłgoraj Lasów Państwowych. Wydawnictwa przedstawiające florę i faunę Roztocza również cieszyły się ogromnym zainteresowaniem i uzupełniały wiedzę dzieci, które chętnie przeglądały kolorowe fotografie. Dzieci bez problemu przyporządkowywały także biotyp do odpowiedniego gatunku. Kolejnego dnia zorganizowano zajęcia z tablicą edukacyjną. Zebrane w świetlicy dzieci poznawały odgłosy lasu i uczyły się rozpoznawać poszczególne gatunki zwierząt po dźwiękach jakie wydają. Na zakończenie układano puzzle 3d, które również okazały się nie małą atrakcją. Wszystkie zajęcia przeprowadziła p. Monika Zawiślak - główny koordynator edukacji przyrodniczej przy Zarządzie Okręgowym Polskiego Związku Łowieckiego w Zamościu, nauczyciel języka polskiego i bibliotekarz.

• ŚWIETLICOWY POKAZ TALENTÓW W KLASACH 1-3 Z OKAZJI DNIA DZIECKA

• 02.06.2021 08:38
          • Dzień Dziecka to szczególny i jeden z ważniejszych dni  w roku. Nie zapominamy zatem o najmłodszych i przygotowujemy dla nich nie lada niespodzianki. Nasze świetlicowe dzieci również bawiły się świetnie i nie ominęły ich wspaniałe atrakcje. Uczniowie klas 1-3 mieli szansę zaprezentować swoje ukryte talenty podczas szczególnego pokazu umiejętności. Wśród uczestników pojawili się tancerze, piosenkarze i sportowcy. Dzieci przedstawiły przepiękne układy taneczne, interpretowały wiersze znanych autorów, oraz przedstawiły triki sportowe na miarę Lewandowskiego. Wspaniałe występy pokazały nam, że rosną wśród nas nowe gwiazdy estrady i aren sportowych.

• ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNO-PRZESTRZENNY POD HASŁEM „NA MAJOWEJ ŁĄCE”

• 22.05.2021 10:29
          • W piątek 21.05.2021 r. odbyło się rozstrzygnięcie Świetlicowego Konkursu Plastyczno – Przestrzennego dla klas 1-3 pod hasłem „NA MAJOWEJ ŁĄCE”. W konkursie wzięło udział 32 uczniów. Zadaniem uczestników było wykonanie dowolnej pracy przestrzennej związanej z tematyką konkursu np. mieszkańców łąki lub kwiatów, wykorzystując przy tym materiały wtórne, plastyczne, zdobnicze i roślinne. Wykonane przez dzieci prace zachwyciły ogromną pomysłowością, starannością wykonania oraz kreatywnością w wykorzystaniu różnorodnych materiałów m.in.: styropianu, plastikowych butelek, papierowych rolek, pudełek, wytłaczanek, nakrętek, masy solnej, plasteliny, bibuły itp. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym, ciesząc oczy całej społeczności szkolnej. Zwycięzcy oraz wyróżnieni otrzymali nagrody rzeczowe oraz pozytywne oceny z zachowania. Wszystkim uczestnikom konkursu zostały wręczone dyplomy przez Panią Dyrektor Marię Mołdoch. Serdecznie gratulujemy zwycięzcom i dziękujemy dzieciom, a także rodzicom za pomoc w przygotowaniu wspaniałych prac i ogromne zaangażowanie. Organizatorzy konkursu: p. Agnieszka Petrzelis, p. Marzena Gąska. Tekst i zdjęcia: Agnieszka Petrzelis.

• ŚWIETLICOWY KONKURS PLASTYCZNO-PRZESTRZENNY POD HASŁEM „CUDA Z MAKULATURY”

• 08.05.2021 13:38
          • W piątek 16.04.2021 r. odbyło się rozstrzygnięcie Świetlicowego Konkursu Plastyczno – Przestrzennego dla klas 1-3 pod hasłem „CUDA Z MAKULATURY”. W konkursie wzięło udział 16 uczniów. Zadaniem uczestników konkursu było wykonanie dowolnej pracy przestrzennej z wykorzystaniem makulatury. Uczniowie wykazali się ogromną pomysłowością i oryginalnością, dzięki czemu stworzyli wspaniałe i niepowtarzalne dzieła. Wszystkie prace zostały wyeksponowane na korytarzu szkolnym. Zwycięzcy oraz wyróżnieni zostali nagrodzeni pozytywnymi ocenami z zachowania. Wszystkim uczestnikom konkursu serdecznie gratulujemy! Organizatorzy: p. Agnieszka Petrzelis, p. Marzena Gąska. Tekst i zdjęcia: Agnieszka Petrzelis.

• Zajęcia sensoryczno – logopedyczne

• 08.05.2021 13:38
          • W drugim semestrze bieżącego roku szkolnego w ramach innowacji pedagogicznej prowadzone są w naszej szkole zajęcia sensoryczno – logopedyczne dla dzieci z klas  I – III, które spędzają czas po zakończonych lekcjach w świetlicy szkolnej. Badania naukowe potwierdzają, iż prawidłowy rozwój mowy zawsze poprzedzony jest kształtowaniem się umiejętności ogólnorozwojowych, dlatego wskazane jest łączenie podstawowych metod logopedycznych z elementami Integracji Sensorycznej. Zajęcia prowadzone są w formie atrakcyjnych zabaw, aby dzieci chętnie i efektywnie wykorzystały wolny czas, a przy tym  usprawniły proces uczenia się mowy i języka, co ułatwi im komunikowanie sięi funkcjonowanie w środowisku.  Nasi mali podopieczni chętnie uczestniczą w zabawach sensoryczno – logopedycznych i z radością podejmują się kolejnych zadań w ramach innowacji. Aleksandra Grzywna